В окупованому Криму спустошуються підземні джерела води

У селі Дворове Нижньогірського району з артезіанської свердловини зникла вода

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Примітки".

Місцеві жителі звинувачують посуху - і водозабори, звідки качають воду на Керченський півострів. За спостереженнями гідрогеологів, рівень підземних вод повернувся до чсів будівництва Північно-Кримського каналу. А може бути і нижчим.

Місцевий житель Влад Гречко запевняє - такого в Нижньогірському районі ніколи не було. Ця частина півострова вважається багатою.

Жителі північних і східних районів Криму часто із заздрістю кажуть, що в Нижньогірському районі жити легше, достаток більший. Тут багато садів, полів, великих підприємств.

За словами Влада, про проблему йому розповів батько. 70-річний пенсіонер як зазвичай підійшов до свердловини, але води в ній не було.

До свердловини часто приїжджають жителі сусідніх сіл, але з цього дня налити в пластикові ємності їм нічого. "Мало того, що з колонки у дворі перестала витікати, так ще й з свердловини, - розповідає Влад. - У нас свердловина понад 300 метрів, наскільки я знаю, вода йшла з підземного озера. Виходить, що воно вичерпалося".

Йдеться про три водозабори: Ніжинський, Просторненський і Новогригорівський. Воду з них викачують для Керченського півострова і Феодосії, далі пускають по Північно-Кримському каналу.

Як кажуть мешканці сіл Ленінського району, коли йде вода на схід, в каналі навіть плавати можна. Водозабори були запущені в 2016 році, щоб вирішити проблему водопостачання сходу окупованого півострова.

Однак тепер, можливо, це призведе до нестачі вологи на півночі і північному сході.

Як би там не було, проблеми з артезіанською водою в Нижньогірському можуть бути першим вісником спустошення в Криму підземних горизонтів різного рівня.

Нагадаємо, що у період посухи окупантів викрили на брехні про високі врожаї пшениці. Ще у травні в окупованому Криму через засуху загинуло понад 20 тисяч гектарів сільськогосподарських культур.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим