В окупованому Криму хочуть спустити на воду безпілотник

Окупанти хваляться планами про чергове ноу-хау: інноваційне судно-безпілотник планують створити на кримських підприємствах

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Новий день".

Судно "Піонер-М" проектують структури ОСК спільно з Севастопольським державним університетом, повідомив віце-президент Об'єднаної суднобудівної корпорації (ОСК) з технічного розвитку Дмитро Колодяжний.

Це невелике високоавтоматизоване науково-дослідне судно з режимом безекіпажного судноводіння. Його можна буде застосовувати для підводної геологорозвідки, в тому числі, в Арктиці, а також для вивчення підводної археології.

Перше таке судно передбачається спустити на воду через два роки. За словами Колодяжного, до кінця березня очікується "підписання другої частини контрактних зобов'язань" по будівництву "Піонера-М". Судно планується будувати за катамаранною схемою із застосуванням як звичайних пластиків-композитів, так і інноваційних стільникових композитних конструкцій. Композитні матеріали забезпечать легкість, міцність і високу непотоплюваність судна.

Колодяжний додав, що безпілотне судно буде закладено через кілька місяців, допустивши, що його корпус може бути залитий на одному з кримських підприємств. "Можна і в Криму, і на Середньо-Невському заводі. Ми пропрацюємо і той, і інший варіант", - зазначив він і підкреслив, що робота над створенням композитної геометрії судна буде проводитися "точно в Криму".

Відзначається, що на першому етапі на судні буде екіпаж, потім на нього встановлять обладнання для роботи в безпілотному режимі.

Нагадаємо, що "наукові" розробки окупантів у Криму зазвичай зазнають поразки. Так це сталося і з ідеєю опріснення морської води.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим