ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Університет в окупованому Севастополі створює робота-водолаза

Севастопольський національний технічний університет отримав 200 млн рублів на розробку робота-водолаза в рамках федеральної програми окупантів

Depo.
14 травня 2018 11:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила прес-служба вишу, передає Depo.Крим.

"Севастопольський держуніверситет отримав 206,6 млн руб на розробку підводного робототехнічного комплексу в рамках федеральної цільової програми "Дослідження і розробки за пріоритетними напрямами розвитку науково-технологічного комплексу на 2014-2020 роки".

Працювати над проектом буде кафедра Інформатики та управління в технічних системах Інституту інформаційних технологій і управління в технічних системах. Підсумком стане створення дослідного зразка робототехнічного комплексу для виконання підводних технічних робіт", - йдеться в повідомленні.

Завідувач кафедри Інформатики та управління в технічних системах Олексій Кабанов зазначив, що відмінною рисою севастопольського робота стане підвищена автономність і здатність до навчання, завдяки якій він зможе виконувати більшу кількість завдань без оператора.

"Наш робот повинен замінити ризиковану працю водолаза. У нього будуть маніпулятори - конструкції, схожі на руки людини. Комплекс буде управлятися оператором, оснащеним відповідним костюмом. Робот буде копіювати рухи його рук", - додав Кабанов.

Розробка буде вестися спільно з індустріальним партнером - московським НВО "Андроїдна техніка". Роботи триватимуть орієнтовно три роки.

Нагадаємо, що окупанти доручили кримським програмістам розробити замінник забороненого месенеджера "Телеграм".

Більше кримських новин читайте на Depo.Крим