ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Українська в кокошнику: Як окупанти Криму возять дітей на мовні олімпіади у сталінському дусі

Окупанти Криму скоротили години викладання української мови у школах Криму і перевели їх усі на російську мову

Depo.
17 липня 2017 12:57
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" написала голова правління ВГО "Не будь байдужим" Оксана Левкова, передає Depo.Крим.

Перше, що зробили росіяни - скоротили години викладання української мови у школах Криму і перевели їх усіх на російську мову. Про це повідомляють вчителі української мови, які залишилися викладати в Криму. Тобто українські філологи стали миттєво російськими. Директори навчальних закладів переконали всіх, що мова Шевченка та Франка настільки схожа на мову Пушкіна та Лєрмонтова, що яка різниця, що саме викладати?

Другим кроком було руйнування пам'ятників діячам української культури та перейменування шкіл. Так, наприклад, у гімназії Лесі Українки (Севастополь) пам'ятник зруйнували одразу ж, зайшовши до школи, причому по-дикунськи розбили вщент прикладами автоматів.

Гімназія ім. Степана Руданського (Ялта) вже не носить його імені. Ліквідували.

Директори шкіл вимагають, аби батьки учнів, які хочуть мати уроки української, писали відповідні заяви у них в кабінеті. Тобто, щоб директор таких батьків особисто відслідковував.

Представники партії "Единая Россия" відвідують усі кабінети української мови, знімають із них зображення українського прапору та тризубу, здирають плакати з текстами гімну.

Оскільки щороку Кремль проводить всеросійську олімпіаду мов суб'єктів Російської Федерації, то ті кілька кримських українських філологів, які ще досі впираються і не трансформуються в російських, зобов'язані возити до Москви україномовних учнів, щоб ті потішили чиновників (типу уродженки Шепетівки Валентини Матвієнко, яка полюбляє ходити на такі заходи) віршами Шевченка.

"Діти зобов'язані возити росіянам короваї, дякувати російським політикам зі сцени. Красива картинка для закордонних телеканалів забезпечена: демократична Росія люб'язно дозволяє мовам різних меншин демократично розвиватися в багатокультурній державі... Звісно ж, усе, що не є текстами україномовних класиків, говориться учнями російською", - констатує Оксана Левкова.

У деяких містах Криму позалишали святкування Днів Шевченка у березні. Там завзято читаються заповіти з прикрашених квітами сцен, бринять струни бандур, а ведуться ці вечори, звісно ж, російською мовою головами в кокошниках.

Нагадаємо, що окупанти збиралися вивчати у школах церковнослов'янську.

Більше кримських новин читайте на Depo.Крим