ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Німеччині закликають Росію відновити права Ахтема Чийгоза

Уповноважена з прав людини федерального уряду Німеччини Бербель Кофлер висловила обурення з приводу ув'язнення Ахтема Чийгоза 

Depo.
13 вересня 2017 16:34
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Європейську правду".

Засудження Ахтема Чийгоза до восьми років ув'язнення свідчить про подальше згортання прав кримських татар на окупованому Росією півострові, йдеться у заяві, розміщеній на сайті німецького МЗС.

"Я обурена засудженням заступника голови Меджлісу кримських татар так званим "Верховним судом" анексованого Росією Криму до тривалого терміну позбавлення волі", - заявила Кофлер.

За її словами, судове рішення демонструє подальше посилення згортання прав кримських татар на півострові з моменту його анексії Росією.

"Ахтем Чийгоз виступав на захист територіальної цілісності України. Не можна допустити, щоб людей заарештовували та засуджували, тому що вони виражають свою політичну думку", - наголосила Кофлер.

Вона підкреслює, що це суперечить усім принципам верховенства права, зокрема Міжнародному пакту про громадянські і політичні права, який Росія також ратифікувала.

Кофлер вказала на рішення Міжнародного суду ООН, який зобов'язав Росію припинити дискримінацію національних меншин.

"Права кримських татар необхідно негайно відновити, міжнародні стандарти в області прав людини мають бути дотримані у повному обсязі. До цього Росію прямо закликав Міжнародний суд", - наголосила уповноважена з прав людини.

Нагадаємо, що апеляцію у сфабрикованій справі проти Чийгоза можуть подати у наступному році.

Більше кримських новин читайте на Depo.Крим