UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Криму знайшли останки кита, яким 10 млн років

Учасники археологічної експедиції на стародавньому некрополі Киз-Аул під окупованою Керчю під час розкопок античних поховань виявили скам'янілі останки доісторичної тварини

У Криму знайшли останки кита, яким 10 мл…

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на Kafanews.

Залучені археологами палеонтологи прийшли до висновку, що знайдені кістки кита-цітатерія - прародителя всіх нині живих на планеті гігантських китів - синього, сірого і гренландського, повідомив директор з розвитку фонду "Археологія" Олег Марков. "Виявилося, що жовтий грунт під скам'янілими рештками кита - це його органічні останки, - розповів Марков. - По всій видимості кит з якоїсь причини помер, і його тіло, опустившись на дно, було практично відразу перекрите шаром донного ґрунту, швидше за все мулу. Утворилося сприятливе для консервації середовище. Органіка розклалася, а ось кістки поступово стали піддаватися процесу мінералізації, завдяки чому і збереглися до наших днів".

Як пояснив провідний методист зоологічного музею університету Вернадського палеонтолог Дмитро Старцев, цей карликовий вусатий кит жив 10 мільйонів років тому в так званому Сарматському морі. "Це було мілководне внутрішнє море з низькою солоністю, на дні якого було багато водоростей, - сказав Дмитро Старцев. - І ось цей багатий органікою донний шар і рачки були основним харчуванням цих китів. Тобто вони не фільтрували планктон, а харчувалися цими донними відкладеннями. Для цього у кита були дуже вузькі довгі щелепи на зразок дзьоба качки".

Нагадаємо, що фрагмент надгробної плити знайшли під час незаконних розкопків в цьому кримському некрополі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme