У Криму ще рік не збиратимуть данину за окупаційний туризм

Введення курортного збору в Криму окупанти перенесуть на рік - новий податок почнуть збирати з 1 травня 2019 року, а не з цього року, як планували раніше

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Комерсант".

Відповідне питання сьогодні, 25 квітня, розгляне так звана Держрада Криму.

Причина в тому, що до запланованої дати не встигають підготуватися місцеві підприємці, які працюють у туристичній галузі. У регіональному парламенті оцінюють ймовірність перенесення курортного збору на більш пізній термін у 99%. Всі необхідні узгодження від "мінфіну" Криму і московської "влади" отримані.

Туристичний бізнес підтримує такі плани. Депутатам пропонується відкласти експеримент щодо справляння нового податку на один рік - з 1 травня 2018 року на 1 травня 2019 року.

Про це розповів глава так званого комітету з туризму "парламенту" Олексій Черняк.

"Не хочемо отримати більше негативу для Криму в зв'язку з тим, що цей закон ще не опрацьований, як слід, на місцях", - заявив він.

Раніше Олексій Черняк говорив, що туристичний бізнес може не встигнути підготуватися до збору цього податку і в момент масового заїзду відпочиваючих можуть виникнути проблеми. За його підрахунками, максимум, що Крим міг би отримати в 2018 році від курортного збору, якщо все спрацює, - 50 млн руб.

Виконавчий директор асоціації "Туристичний альянс Криму" (об'єднує готельєрів, туроператорів, керівників транспортних компаній) Світлана Возна повідомила, що неодноразово направляла листи владі "всіх рівнів" з проханням відкласти введення турзбору.

"Ми за те, щоб процедура адміністрування була прозорою і зрозумілою для всіх турпідприємств Криму. З огляду на, що тіньовий сектор продовжує конкурувати з офіційно працюючими об'єктами, умови повинні бути однакові для всіх. Ці чинники (курортний збір) з до подорожчання турпродукту тих, хто працює офіційно", - додала Світлана Возна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим