UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Кримській правозахисній групі пояснили, кого можуть включити у списки обміну

Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник пояснила, хто саме може увійти до списку для обміну, крім фігурантів "справ Хізб ут-Тахрір"
 

У Кримській правозахисній групі пояснили…

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим.Реалії".

Вона зазначила, що окупанти утримують 86 людей з Криму або захоплених на його території. "Цифра 86 стосується саме кримських кейсів, які, на жаль, становлять більшість в списку людей, незаконно позбавлених волі. Це як колективні справи, так і індивідуальні. Якщо говорити про справу кримських мусульман, вона масова, в цілому у нас по ній значаться 66 чоловік. З них 53 звинувачують безпосередньо в участі в терористичній організації (організація визнана терористичною на Росії) - "справи Хізб ут-Тахрір". Є ті, кого звинувачують у поширенні тероризму, але навіть усередині великої справи кримських мусульман є поділ на групи: Алушта, Білогірськ, Ялта, в Бахчисараї кілька груп.

Також досить багато людей залишаються під вартою по "справі українських диверсантів", починаючи від Андрія Захтея і закінчуючи Костянтином Давиденком. У деяких з них вступили в силу вироки, і вони сподіваються бути в обмінному списку, а деякі чекають апеляції, як Володимир Дудка та Олексій Бессарабов", - повідомила Ольга Скрипник.

Крім того, за даними Ольги Скрипник, виділяються індивідуальні політично мотивовані справи, де обвинуваченими проходять Наріман Мемедемінов, Євген Каракашев, а також учасники Євромайдану, затримані ще в 2014 році, Микола Шиптур і Андрій Коломієць. "Те, що сталося 7 вересня, дало нам величезну надію на те, що обмін буде тривати і далі. Як мінімум ми бачимо, що такі переговори можливі. Об'єктивно умови для обміну та переговорів залишаються. Ми вважаємо, що в обмінні списки повинні бути включені також відносно нові групи - це люди, яких в Криму звинувачують в причетності до батальйону імені Номана Челебіджихана. Їх як мінімум троє, причому там немаленькі терміни", - додала вона.

Нагадаємо, що помічник президента Андрій Єрмак вважає, що на конкретні цифри щодо полонених, яких можуть обміняти в "другому турі", українська влада може вийти вже через місяць – у жовтні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook