"Судилище" продовжило арешт фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" без його присутності

Арешт Рустему Емірусеїнову продовжив окупаційний суд у Сімферополі

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим.Реалії".

"Суддя" підконтрольного Росії Київського районного суду Сімферополя Денис Діденко 9 липня продовжив арешт фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" (червоногвардійська група) Рустему Емірусеїнову до 13 вересня 2019 року.

Адвокат заарештованого Еміля Курбедінова під час засідання клопотав про зміну запобіжного заходу з тримання в ізоляторі на домашній арешт. "Він звинувачується в особливо тяжкому злочині, але на даний момент ця людина абсолютно чиста перед суспільством і державою. Слідство йде, нехай воно працює, це не причина, щоб утримувати його під вартою. З самого початку не було представлено жодного доказу, що мій підзахисний може сховатися, вплинути на свідків або комусь погрожувати", - зазначив Курбедінов.

"Суд" клопотання сторони захисту не підтримав. Як наголошується, в зв'язку з карантином в Сімферопольському СІЗО Емірусеїнова не доставили до зали суду. Арешт був продовжений без участі самого Рустема Емірусеїнова. "У нього в камері спалах кору, і щоб нібито не заразити учасників засідання суду, його не привезли. Але його могли включити по відеозв'язку. За відеозв'язку він же не загрожує нашому здоров'ю", - заявила дружина Рустема Аліє Емірусеїнова.

Нагадаємо, що уповноважена ВР України з прав людини Людмила Денісова зустрілася з родичами українських політв’язнів на Росії та в окупованому Криму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим