"Судилище" на Росії через скайп опитало "свідків" у справі Мемедемінова

У вівторок, 16 липня, в Північно-Кавказькому окружному військовому суді Ростова-на-Дону відбулося судове засідання у "справі" громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова, якого торік схопили в окупованому Криму

Про це повідомляє "Кримська солідарність", передає Depo.Крим з посиланням на телеканал ATR.

Засідання проходило по відеоконференцзв'язку з "Гарнізонним військовим судом" міста Сімферополя. Під час слухання були допитані "свідки" сторони обвинувачення.

Адвокат кримськотатарського активіста Едем Семедляєв зазначив, що два протоколи допиту цих "свідків" були ідентичні - слово в слово. "Було заявлено, що викликалися сім чоловік, проте нам вдалося допитати лише двох. Це були два оперативних співробітника ФСБ, які з 2014 року по відношенню до Нарімана Мемедемінова проводили низку оперативно-розшукових заходів", - розповів адвокат.

За словами "свідків", ними з 2014 року були виявлені "низка протиправних дій" з боку Нарімана Мемедемінова, однак чому в такому разі "справу" було заведено лише в 2018 році, вони відповісти не змогли. "Явне порушення ми побачили в тому, що два протоколи допиту цих оперативних співробітників були однаковими - слово в слово, кома в кому. Дані протоколи допитів були оголошені за нашим клопотанням, так як були суперечності із показами", - додав Семедляєв.

Наступне судове засідання призначено на 24 липня, на 10:00. На ньому продовжать допитувати "свідків" звинувачення.

22 березня 2018 року в селі Холмовка Бахчисарайського району російські силовики прийшли з обшуком в дім до громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова. Як пізніше стало відомо, щодо кримського татарина було порушено "кримінальну справу" за статтею про заклики до здійснення теракту. "Справу" щодо Мемедемінова порушили за публікації в YouTube в 2013-2014 років.

Нагадаємо, що Нарімана Мемедемінова перевели із загальної камери СІЗО-1 Ростова-на-Дону в спецблок.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook