Семафорний флешмоб та замордовані тварини: Як живеться окупованому Криму

Окупанти продовжують тотально нехтувати правами людей
 

Семафорний флешмоб та замордовані тварин…

 

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

$4 млрд щороку за Крим і Донбас

Додаткові видатки Росії на утримання окупаційного режиму в Криму і на Донбасі становлять більше $4 млрд на рік, заявив президент України Петро Порошенко. Він нагадав, що ціна, яку платить Росія внаслідок санкцій, за повідомленнями агенції Bloomberg, становить $150 млрд, або 10% ВВП. 

Ракетні навчання окупантів

Дислоковані в окупованому Криму бойові розрахунки підрозділів зенітно-ракетних систем С-400 "Тріумф" 4-ї армії ВПС і ППО Південного військового округу держави-агресора приступили до навчання з відбиття ракетного удару умовного противника. Розрахунки С-400 провели пошук і захоплення контрольної мети. У цій ролі виступили тактичні бомбардувальники Су-24. Були проведені електронні пуски ракет по умовних повітряних цілях. Для відображення масованого ракетного удару по району позицій "Тріумфів" були застосовані підрозділи зенітних ракетно-гарматних комплексів "Панцир-С".

Тренування путінського десанту

Підрозділи морської піхоти Чорноморського флоту країни-агресора висадилися "на незнайому ділянку узбережжя" з великого десантного корабля "Азов". Під час навчання вони провели погрузку бронетранспортерів БТР-82АМ і особового складу на корабель, виконали перехід в позиційний район, де відпрацювали вихід БТР на плав для висадки десанту на незнайому ділянку узбережжя. Одночасно з цим навчальні завдання щодо посилення угруповання кораблів виконали, великий ракетний катер "Волинь", малий ракетний катер "Р-60" і малий протичовновий корабель "Суздалець" в супроводі протидиверсійного катера "Кинель", а також підводний човен "Ростов-на-Дону".

Смерть дельфінів та знущання над тигром

У прибережній пляжній зоні жителі селища Кача поблизу окупованого Севастополя виявили 18 мертвих дельфінів і забили на сполох, але на сигнали жителів в так званому муніципалітеті ніхто не реагує. Дехто говорить, що причиною загибелі стало штучне загородження устрично-мідійної плантації, оснащення якої рясніє гострими елементами. Існує припущення, що дельфіни стали жертвами військових навчань, які тривають у цьому районі.

У зоокутку Сімферополя помер тигр Алтай, який належав директору сафарі-парку "Тайган" і ялтинського зоопарку "Казка" Олегу Зубкову. Російський "Держкомветеринарії Криму" вилучив тигра більш ніж півтора роки тому. Алтай народився в парку "Тайган". У серпні 2017 року тигреня відправляли в Сочі, але ветеринарна служба вилучила тварину. Перед тим, як потрапити в зоокуточок Сімферополя, за словами Зубкова, Алтай "жив в підвалах Ветдепартаменту". "Ми вимагали повернути тигра з володіння сімферопольського зоокуточка. Нічого не вийшло Його смерть для нас загадка. Тигра умертвити в рік і сім місяців - це потрібно постаратися", - прокоментував Зубков. Він вважає, що в зоокутку окупованого Сімферополя були "неналежні умови для життя молодого хижака".

Абсурдний благоустрій

Окупанти втелющили стовп посеред пішохідного тротуару в Євпаторії: мережу насмішили "нанотехнології" з Росії в окупованому Криму. "Крим. Жителі окупованій Євпаторії не можуть натішитися черговому покращенню у вигляді стовпа посеред тротуару. Коментарів дуже багато, але в одному впевнені всі - до нанотехнології причетна Росія - аж надто відомий почерк ", - йдеться в підписі до знімка з публікації відомого блогера "Кримського бандерівця". На знімку дійсно можна побачити стовп, встановлений прямо посеред тротуару для пішоходів. Тепер на цій ділянці складно не тільки пройти пішки, а проїхати на велосипеді так поготів. 

Вулкан з багнюки поруч із Кримським мостом

Окупанти під час будівництва мосту в анексований Крим не врахували наявність поруч потужного вулкана з трясовини. Про це заявив кандидат геолого-мінералогічних наук, старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук Юрій Медовар. "Я побоююсь, що використовували інженерно-геологічні вишукування періоду 70-х років минулого століття, коли дійсно хотіли будувати міст. Але тоді проект завернули, оскільки були хороші фахівці. Ну, а зараз у нас є товариш, який найбільший спеціаліст з усіх питань, і вважає, що він може будувати все, що захоче", - сказав Медовар, натякаючи на главу Кремля Володимира Путіна. Вчений акцентував, що поряд із побудованим мостом є вулкан з багнюки, який проявляє активність приблизно раз на 80 років.

План з укладання рейок 

Будівельники Керченського моста почали укладати рейки на залізничній частині мостового переходу з боку окупованого Криму. Містобудівникам необхідно укласти 38 кілометрів рейок. Бригади рухаються назустріч одна до одної з берегів окупованого Криму і Кубані, що на Росії. З боку Тамані укладання рейок почалася влітку минулого року. Зараз на мосту укладено більше половини залізничної решітки.

Україна не відмовляється від Керченської протоки

Українські судна будуть проходити через Керченську протоку, - заявив міністр оборони Степан Полторак . "Ми будемо здійснювати прохід через Керченську протоку, оскільки, якщо ми відмовимося від таких проходів, то це буде означати, що ми відмовляємося від Азовського моря і нашої території. Проходити ми будемо тоді, коли ми отримаємо повну готовність наших ВМС, отримаємо підтримку наших партнерів. Я сподіваюся, що безпечний прохід буде забезпечений саме так", - сказав міністр на Київському безпековому форумі.

Перевірка на держзраду

Прокуратура АР Крим встановила анкетні данні понад 21 тисячі осіб, які на момент окупації півострову працювали в правоохоронних органах АР Крим та м. Севастополя. Відносно цих осіб здійснюється досудове розслідування для отримання доказів ймовірної причетності до вчинення державної зради. "Прокуратура АР Крим докладає всіх зусиль для забезпечення невідворотності покарання тих, хто сприяв окупації Автономної Республіки Крим", - зазначили у відомстві.

Пошуки капітана "Норду" 

Оболонський районний суд Києва ухвалив оголосити в розшук капітана керченського судна "Норд" Володимира Горбенка. Так звана "уповноважена з прав людини в Криму" Людмила Лубіна, коментуючи цю інформацію, заявила, що капітан російського судна "Норд" Володимир Горбенко зараз знаходиться на території півострова і не повернеться на Україну. "Нехай оголошують. Це проблеми і питання держави Україна. Це їх правосуддя, вони так вважають, а наше діло праве. Горбенко перебуває вдома, з родиною. Він вдома, а в Києві буде робитися все що завгодно. Його повернення на Україну виключене", – сказала Лубіна.

Справа проти Сєрова

Так званого екс-віце-прем'єра Криму та екс-мера Судака Володимира Сєрова оголосили в розшук окупанти. Стало відомо про затримання одного з депутатів маріонеткової Судацької міської ради у справі про багатомільйонні хабарі. Так званий Слідчий комітет Криму порушив кримінальну справу за частиною 5 статті 291.1 (ч.5) КК Росії. Фігурантом у цій справі проходить і Сєров. Він міг виїхати на територію України або в іншу країну, бо нібито мав два паспорти.

Край "худих гаманців"

Не так склалося, як гадалося: окупований Крим посів 59-е місце серед регіонів Росії за купівельною спроможністю жителів малих і середніх населених пунктів. Аналіз провело РІА "Рейтинг" на основі муніципальної та регіональної статистики з урахуванням середньої вартості фіксованого набору товарів і послуг. Співвідношення зарплати в малих і середніх населених пунктах регіону до вартості фіксованого набору товарів і послуг становить 1,77. За цим показником окупований Крим увійшов до числа 25 найбільш бідних регіонів Росії. 

Побоювання через "Титан"

На межі з окупованим Кримом працюватиме пересувна лабораторія ДСНС України  задля своєчасного реагування на можливі надзвичайні ситуації внаслідок діяльності заводу "Кримський Титан". В херсонську область вже прибула пересувна хіміко-радіологічна лабораторія Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України. Працівники пересувної лабораторії здійснюватимуть щоденний аналіз проб повітря на КПВВ "Каланчак" та КПВВ "Чаплинка" для своєчасного реагування на можливі надзвичайні ситуації внаслідок діяльності заводу "Кримський Титан".

Хто їм доктор

В окупованому Криму зберігається гостра нестача медичного персоналу в сільській місцевості, а також в поліклініках і амбулаторіях. Так званий "заступник глави російського Міністерства охорони здоров'я" Криму Микола Деркач, коментуючи процес будівництва багатопрофільного медичного центру Республіканської клінічної лікарні імені Семашка, сказав: "У нас, на жаль, велика частина дефіциту - це первинна ланка: поліклініки, амбулаторії в сільській місцевості".

Окупанти визнали, що позбавили кримчан пільгових ліків. Питання було підняте під час виїзного засідання окупаційної Ради міністрів в Судаку. Жителі міста повідомили, що не можуть придбати за пільговими рецептами життєво важливі препарати. "Дійсно, пройшла хвиля відсутності препаратів, але товар їде", - прокоментувала директор "Крим-Фармація" Юлія Єлістратова. Місцеві жителі помітили, що "товар їде" з лютого. Єлістратова погодилася, що "скарг багато" і пообіцяла розібратися. 

Зміїна щирість

Під час психіатричної експертизи в московському Інституті імені Сербського лікарі намагалися вивести полонених українських моряків на розмову "по щирості". "Як ми і очікували, лікарі намагалися різними питаннями вивести на розмову "по щирості", - розповіла адвокатка Марія Куракіна військовополоненого Андрія Артеменка. - Як сказав мені Андрій, мої слова щодо можливих запитань у справі були в точку, і наша підготовка до цього варіанту розвитку подій йому допомогла. На питання у справі відповідати відмовився". На психолого-психіатричну експертизу вивозили   Василя Сороку, Андрія Артеменка, Андрія Ейдера та Олега Мельничука.

Сигнальний флешмоб на підтримку моряків

На Кропивниччині учні шкіл мовою морських семафорних сигналів сказали морякам "ми з вами!". Флешмоб провели в Помічній біля стіни колишнього паровозного депо, побудованого у 1911 році. Ця стіна є символом незламності помічнянців.

Естонія не пустила російське судно

Російське навчальний судно "Сєдов" не отримало дозвіл на вхід в територіальні води Естонії через присутність на борту курсантів Керченського морського технологічного університету. "Естонія не визнає незаконну анексію Криму, і, за нашою оцінкою, видача дозволу на вхід навчального судна в територіальні води Естонії суперечила б політиці невизнання анексії Криму", - додали в МЗС. Посольство Росії в Естонії повідомило, що розцінює заборону російському навчальному судну "Сєдов" на захід у територіальні води країни як "недружній акт естонської влади".

Стягнення боргу у справі Веджіє Кашка

Суд постановив стягнути з громадянина Туреччини Юсуфа Айтана гроші, позичені у ветерана кримськотатарського руху Веджіє Кашка, яка загинула під час затримання співробітниками російських правоохоронних органів в листопаді 2017 року. Гроші, які Айтан взяв у Кашка, стали формальною причиною порушення справи про вимагання проти кримських татар Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Казима Аметова і Руслана Трубача, до яких Кашка звернулася за допомогою в поверненні боргу. Аби не допустити його виплати, Айтан співпрацював зі співробітниками ФСБ, які ініціювали справу проти кримських татар, але це йому не допомогло.

Оприлюднення імен кримських татар, затриманих 27 березня  

Стали відомі імена і місця утримання під вартою всіх кримськотатарських активістів, які були заарештовані в ході масових обшуків 27 березня. Усього затримали 24 кримськотатарських  активістів. Затримані обвинувачуються за частиною 2 статті 205.5 КК Росії (участь в діяльності терористичної організації) та за частиною 1 тієї ж статті (організація діяльності терористичної організації).

Продовження арешту Бекірову

Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт кримського татарина - політв'язня Едема Бекирова до 12 червня.  "Київський районний суд Сімферополя продовжив термін перебування під вартою Едему Бекірова, обвинуваченому в незаконному придбанні, перевезенні та зберіганні боєприпасів і вибухових речовин, до 12 червня 2019 року ", - йдеться в повідомленні Антона Наумлюка.

Балуха кинули в ШІЗО

Українського політв'язня Володимира Балуха  помістили в штрафний ізолятор колонії № 4 міста Торжок у Тверській області (Росія).  Балух буде перебувати в ШІЗО до 19 квітня. Посилку для в’язня з харчами і речами у його сестри відмовилися прийняти, аргументувавши тим, що поки ув'язнений перебуває в ШІЗО, посилки і побачення їй не належать. У штрафному ізоляторі ув'язнених тримають в суворих умовах на хлібі і воді.

Затримання матері політв'язня 

Зарема Мамутова вийшла на одиночний пікет на підтримку свого сина Енвера Мамутова, якого "засудили" до 17 років позбавлення волі. Мамутова проводила одиночний пікет з плакатом, на якому написала: "Мій син не терорист. За що 17 років?". Дружина її сина вела з місця події пряму трансляцію. На місце прибули так звані "поліціянти", посадили жінок у поліцейське авто та відвезли до "відділку". Згодом правозахисники повідомили, що їх відпустили з так званої поліції, оскільки вони не скоїли жодного правопорушення. Одиночне пікетування не заборонене навіть у тоталітарних країнах.

Пікет батька бранця у справі "Хізб ут-Тахрір"

У Криму на одиночний пікет проти дій російських силовиків вийшов Решат Емірусеінов, батько заарештованого в лютому за звинуваченням в організації "осередку" забороненої на Росії організації "Хізб ут-Тахрір" Рустема Емірусеінова. "Два місяці тому, 14 лютого, заарештували мого сина Рустема Емірусеінова. Я вирішив вийти на одиночний пікет, щоб висловити незгоду з тим, що його забрали і звинувачують у тероризмі. Я хочу сказати, що пишаюся своїм сином, я виховав гідну людину, яка не має нічого спільного з тероризмом", – зазначив Решат Емірусеінов. Через 20 хвилин після початку пікету до Емірусеінова під'їхав патруль поліції.

Підтримка Сенцова у Парижі

У центрі Парижа відбулася мистецька акція на підтримку бранця Кремля режисера Олега Сенцова. Організаторами перфомансу виступили студенти Української академії лідерства. За задумом перфоменсу, на площі Республіки у центрі Парижа студенти облаштували повноцінний знімальний майданчик: підготували камери, звук, освітлення, виставили продакшен-команду та акторів для зйомки фільму. Щоб розпочати зйомку, асистент режисера вийшла до камери, підняла "хлопавку" – і все завмерло. Адже процес зйомок "заморожений" через відсутність головної постаті на майданчику – режисера. Студенти нагадали французам, що 10 травня виповнюється 5 років, як український режисер Сенцов незаконно утримується у російській в'язниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Життя на краю прірви: Як в кримські лікарні пацієнтів привозять вмирати

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme