ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сміттєва "міна" від окупантів: Гори над Ялтою перетворили на зону екологічного лиха

Побутові та будівельні відходи, ртутні лампи, тисячі тонн грунту окупанти висипають у горах над Ялтою, у зоні водозабору річки Бистрої, що протікає через центр міста

Depo.
15 травня 2018 10:45
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Примітки".

Сьогодні верхів'я річки катастрофічно забруднене. Журналісти разом з екологами оглянули територію і оцінили масштаб лиха.

Особливо небезпечним є те, що через скидання нового сміття зсувні процеси можуть потривожити старі поховання, скотомогильники радянських часів, саме так річкою Бистрою в місто можуть потрапити небезпечні речовини. На жаль, за останні роки ялтинська "влада" майже нічого не зробила для вирішення цієї проблеми.

Сьогодні загальна площа звалища 2,4 гектара. Над трьома притоками річки Бистра нависає близько 30 тисяч кубів сміття. Обсяг свіжих сміттєвих гір поки не підрахований. Скидають тут і тверді побутові відходи і будівельне сміття.

У 2016 році заступник "міністра ЖКГ" Магомед Магомедов наказав адміністрації Ялти закрити пункт перевантаження сміття на Дарсані. Але екологи кажуть, що в 2016-2018 роки сміттєве перевантаження на Дарсані працювало постійно.

Землю віддали ТОВ "Рекультивація", яка бере і скидає грунт на несанкціоноване звалище.

"Звалище повинно бути рекультивироване, а вони його засипають. Тобто, збільшують вартість робіт по рекультивації, яка тут потрібна обов'язково - потрібно щоб по притоках річки Бистрої перестали текти відходи", - каже еколог Дмитро Тихонов.

Окупанти розглядають Ялту як місце для життя і оздоровлення людей. Гігантське несанкціоноване звалище суперечить ції концепції.

Якщо варварське засмічення пагорба Дарсан і необоротне погіршення екології продовжиться, в Ялті цілком можуть початися сміттєві бунти. Журналісти припускають, що розпочати їх можуть самі ж "переселенці" з Москви.

Нагадаємо, що в окупованій Феодосії час від часу тліє звалище і на це не реагує ні "влада", ні рятувальники.

Більше кримських новин читайте на Depo.Крим