UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Школи Криму позбавили права на українську

Дев'ятирічна українка Ангеліна не ходить до жодної з Севастопольських шкіл, бо з окупацією там перестали викладати її рідною мовою, до того ж дівчинку за мовною ознакою цькують нові "земляки"

Школи Криму позбавили права на українськ…

Про це йдеться у матеріалі "Крим.Реалії", передає Depo.Крим.

У 2015 році Ангеліна повинна була піти в перший клас, але саме з цього року в школах Криму вже не викладали українською.

"Чому Ангеліна не вчиться в Севастополі?! Тому що там немає місця українській мові, а нам вона потрібна, не тільки, щоб на кухні говорити один з одним", - розповідає мама дівчинки Світлана Левон.

Творчість Ангеліни в Севастополі помічають, вона виступає чи не на кожному великому святі - співає і читає вірші. Правда, це схвалюють далеко не всі. У нинішньому році на Великдень глядачі довели юну артистку до сліз - дорікали за рідну мову.

Мати відмовилася від навчання доньки в таких умовах і принципово перевела Ангеліну вчитися на екстернат. Сама Світлана звільнилася з малої академії наук в Севастополі, де викладала українську. Про свій вибір не шкодує. "Хтось намагався перевчитися, хтось пішов в філологи російської мови, а хтось - викладав інші дисципліни, але, наскільки мені відомо, незабаром мої колеги були звільнені. З різних причин - в основному це витіснення", - каже Світлана.

У колишній українській гімназії в Сімферополі до анексії всі предмети викладали українською мовою, навчалося в школі близько 800 дітей. Тепер тут лише декілька українських класів - це трохи менше 90 учнів.

У 2014 році в український клас взяли два десятки першокласників, після цього набір скасували. Зате стали створювати класи кадетів.

До анексії в Криму працювали понад чотириста шкіл з російською мовою навчання і сім з українською - це інформація Укрстату.

Зараз на півострові немає жодної школи з повним викладанням українською мовою. Тому дев'ятирічна кримчанка Ангеліна вже обрала місце, де буде далі здобувати освіту - музична школа-інтернат імені Лисенка в Києві. Щоб вступити туди, дівчинці потрібно наздогнати однолітків з музичних предметів, а з вокалом у неї і так все добре.

Нагадаємо, що окупанти забороняють говорити українською навіть засудженим у Криму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme