РПЦ забудовує окупований Крим "богоугодним" all inclusive

Під прикриттям богоугодної справи забудовники РПЦ відбирають у розчарованих "рідною гаванню" севастопольців громадський простір і зелені зони

Про це йдеться у матеріалі "Приміток", передає Depo.Крим.

Все як у звичайних девелоперів, тільки апартаменти і готелі будуть називатися "притчевими будинками", а резиденції місцевих ієрархів - "будівлями громади". Їх буде багато, перше будівництво вже почалася.

На міському форумі окупованого Севастополя жителі Гагарінського району обговорюють будівництво храму святої Матрони, яке почалася на пустирі за місцевою адміністрацією. 78% учасників опитування проголосували проти будівництва, але це голос в нікуди - будівництво вже розпочали і навряд чи зупинять.

Схоже, що жителів району, які чекали після громадських слухань змін в проекті, обдурили: без готелю для паломників будувати ще один храм в цьому районі немає сенсу.

У Севастополі це перший подібний проект - дуже скоро об'єкти РПЦ з'являться по всьому місту. Тільки в районі парку Перемоги буде два таких комплекси з житловими будинками. "Шикарний готельчик", - так форумчани оцінили проект храму святої Матрони, який з'явиться прямо навпроти парку Перемоги і неподалік від пляжів.

І вони недалекі від істини: крім невеликої церкви тут будуть побудовані притчеві будинки - тобто будівлі для проживання служителів і готелі для паломників. Справді, куди ще "паломнічати" в Севастополі, крім як на пляж?

Спочатку храм хотіли побудувати серед житлових будинків, за адресою проспект Жовтневої Революції, 53а. Але жителі району виступили проти будівництва.

Тоді приходу підібрали іншу ділянку: тепер будівництво церкви і притчевих будинків ведеться за адресою проспект Жовтневої Революції, 6. Важлива деталь: рік тому проект пройшов громадські слухання, але під час слухань члени громадської ради Гагарінського муніципалітету наполягали, щоб був побудований тільки один притчевий будинок.

Інформації про те, що такі зміни внесені в проект, на сайті місцевого благочиння не виявили. Тільки повідомлення, що перед початком будівництва пройшов молебень.

Можливо, саме тому на паспорті об'єкта зображена частина проекту - без притчевих будинків взагалі. Якщо церковники не відмовляться від будівництва другого притчевого будинку, як того вимагали мешканці району, це означає, що гагарінців просто обдурили.

Виставляючи на загальний огляд лише частина проекту - тільки сам невеликий храм - клірики замовчують те, що тут буде побудований цілий комплекс будівель. Так вже було під час баталій навколо забудови скверу в російському Єкатеринбурзі, мабуть це універсальний лайфхак від РПЦ.

Такої підміни севастопольці звикли чекати від забудовників, чия жадібність в розпилі вільної землі біля моря не знає меж. Але схоже, коли мова йде про бізнес, в РПЦ теж діють за принципом "мета виправдовує засоби".

Судячи з того, як обгороджена ділянку під будівництво, територія храму-готелю буде впритул примикати до тротуару. Поки в Севастополі йде будівництво першого храму-готелю, РПЦ через Держдуму монополізує ринок паломницьких поїздок.

Нагадаємо, що окупанти незаконно вилучили храм у Кримської єпархії ПЦУ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим