UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Росія третій місяць поспіль послаблює блокаду Азовського моря (ІНФОГРАФІКА)

Третій місяць поспіль спостерігається значно зменшена тривалість штучного утримання суден з боку Росії перед отриманням дозволу на прохід Керченською протокою до/з українських портів Азовського моря
 

Росія третій місяць поспіль послаблює бл…

Про це свідчить досліджень щодо російської економічної війни проти України в Азовському морі, підготоване моніторинговою групою "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень" та BlackSeaNews, передає Depo.ua.

Зокрема, за червень 2020 року середня тривалість штучного утримання з боку РФ суден, що йдуть до українських портів Азовського моря – Маріуполя, Бердянська, склала 11,6 годин (в середньому за 2019 рік – 29,9 годин, у квітні 2020 – 16,6, у травні – 10,1 години).

Це трохи більше, ніж показник в травні, що був найменшим з липня 2018 року (тобто з початку де-факто блокади).

Характерним є те, що 5 з 56 суден (8,9%) пройшли до Азовського моря навіть без традиційної зупинки в Керченській протоці.

Ще 26 суден (46,4%) пройшли до Азовського моря із затримкою в 1-6 годин, що відповідає середньому показнику до початку де-факто блокади.

Таким чином, в цілому більша половина (31 з 56) суден пройшли до українських портів Азовського моря в режимі, який може вважатися нормальним.

Така ситуація спостерігається третій місяць поспіль вперше з червня 2018 року.

За червень 2020 року середня тривалість штучного утримування з боку РФ перед Керченською протокою суден, що йдуть з Маріуполя, Бердянська з експортними вантажами склала 14,8 годин (в середньому за 2019 рік – 37,4 годин, у квітні 2020 – 19, 9, у травні – 15,5 години).

Це також трохи більше, ніж показник в травні, що був найменшим з липня 2018 року (тобто з початку де-факто блокади).

23 з 48 "маріупольських" та "бердянських" суден (47,9%) пройшли з Азовського моря до Чорного моря в режимі, який може вважатися нормальним.

Така ситуація теж спостерігається третій місяць поспіль вперше з червня 2018 року.

Дослідники заувалили, що зменшення показників штучного утримання суден третій місяць поспіль абсолютно не кореспондує з рештою пов’язаних процесів:

  • активність військових формувань РФ на лінії фронту в Донецькій та Луганській областях все сильніше зростає;
  • криза з питною водою на окупованому Кримському півострові та риторика навколо неї значно посилюються;
  • військова активність РФ в Чорному та Азовському морях зростає;
  • агресивна риторика кремлівських очільників стосовно України значно посилюється.

"За місяці, що минули, Моніторингова група впевнилася, що головним чинником, що призвів до зменшення тривалості штучного утримання суден перед отриманням дозволу на прохід Керченською протокою, є поширення епідемії коронавірусу не тільки в країнах, звідки прибувають морські судна, а перш за все – в Краснодарському краї РФ та  в окупованому Криму, де базуються кораблі та катери Берегової охорони Прикордонної служби ФСБ РФ. Це призвело до побоювання співробітників Берегової охорони щодо можливого зараження під час контактів з членами екіпажів іноземних суден", – йдеться у публікації.

Нагадаємо, за офіційними даними, у Криму підтвержено 889 випадків інфікування коронавірусом COVID-19

Довідка: У 2018 році Росія розпочала блокаду Азовського моря для українських суден та кораблів. Кораблі Прикордонної служби ФСБ Росії протиправно затримували транзитні цивільні кораблі, які слідували до українських портів в Азовському морі. 25 листопада 2018 року Росією була встановлена пряма морська блокада. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme