"Росія – геть! Крим – наш дім": Чому на окупованому півострові хочуть обміняти путінську Няшу на воду

"Русская весна" в окупованому Криму перетворилася на позасезонну "русскую зиму"

"Росія – геть! Крим – наш дім": Чому на…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.  

Справа військовополонених моряків

Росія повинна негайно звільнити українських моряків, захоплених під час атаки на Азові, заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер. Волкер підкреслив необхідність забезпечення мирного проходження кораблів через Керченську протоку. "Ми не визнаємо нападу Росії на військові українські кораблі. Це незаконний акт, і ми закликаємо Росію негайно звільнити українських моряків. Через певну комунікацію треба забезпечити, щоб в мирний спосіб кораблі могли проходити через Керченську протоку і прямувати до портів в Азовському морі", - зазначив спецпредставник.

Росія має платити військовополоненим зарплатню. Про це заявив адвокат військовополонених українських моряків Ілля Новіков. "Женевська конвенція, яка регулює права військовополонених, передбачає не лише те, чого не можна робити з військовополоненими, але й що потрібно з ними робити. А потрібно їм, зокрема, платити зарплатню. Російський бюджет, Міністерство фінансів Росії зобов’язане кожному з військовополонених платити згідно з його званням. Матросу і рядовому складу – еквівалент 7 швейцарських франків на місяць, офіцерам до капітана включно – до 50 франків. Гроші невеликі, проте це гроші, які повинна платити Росія, а не Україна", - зазначив Новіков. Він додав, що таким чином є можливість судитися не тільки з ФСБ, а й з громадянськими відомствами.

Уродженець Кропивницького та голкіпер донецького "Шахтаря" і збірної Андрій П'ятов долучився до акції з підтримки військовополонених моряків. Родичі 25-річного Богдана Небилиці, 20-річного В'ячеслава Зінченка і 35-річного Володимира Лісового повідомили, що моряки були б раді отримати листи підтримки від Пятова. "Хотів би всім нашим морякам, які знаходяться у полоні, передати слова підтримки. Впевнений — у хлопців сильний характер, завдячуючи якому вони долають всі труднощі з високо піднятою головою. Сил вам, хлопці, здоров'я, віри в себе, тримайтесь. Вас не зламати!", - написав П'ятов.

У місті Знам'янка на Кропивниччині провели флешмоб-акцію "Волю військовополоненим морякам!". Сто учасників акції пошикувалися у вигляді Тризуба, тримаючи у руках жовто-блакитні хустинки на території навчально-виховного комплексу гімназія № 3 на підтримку військовополонених моряків. Окрім учнів, в акції прийняли участь представники Знам’янського об’єднаного військового комісаріату.

У Малій Висці з Кропивниччині також підтримали полонених моряків, вишукувавшись у жовто-блакитний якір. На центральній площі міста відбувся флешмоб. В акції взяли участь представники міської адміністрації, маловисківського районного військового комісаріату, учні старших класів загальноосвітніх навчальних закладів міста, учасники бойових дій, громадськість міста - загалом близько двох сотень учасників, небайдужих до долі наших військовополонених співвітчизників.

Світ проти окупантів

США і Європейський союз визнають необхідність подальших санкції щодо окупованого Криму. Про це повідомив спецпредставник США з питань України Курт Волкер. "Ми дуже чітко і ретельно стежимо за ситуацією щодо дотримання прав людини в Криму. Також виважено стежимо за ситуацією з впровадженням санкцій. У тісній співпраці з партнерами з ЄС працюємо над тим, щоб і надалі підтримувати режим санкцій, пов'язаних з Кримом. Визнаючи, що вже п'яту річницю захоплення Криму, ми США разом з ЄС визнаємо необхідність у подальших санкції", - повідомив Волкер.

США мають непохитну позицію про те, що Крим - це Україна, і він мусить бути повернутий під контроль України. Про це заявив державний секретар США Майк Помпео щодо п'ятої річниці окупації Росією Кримського півострова. Помпео переконаний, авторитетні держави не повинні толерувати застосування Росією сили проти мирного сусіда. США залишатимуть чинними відповідні санкції проти Росії доти, доки російський уряд не поверне Україні контроль над Кримом і повністю не виконає Мінські домовленості. "Сполучені Штати підтверджують свою непохитну підтримку суверенітету та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з її територіальними водами", - йдеться в заяві.

Євросоюз закликає Росію дотримуватися міжнародних правозахисних стандартів в окупованому Криму, розслідувати і притягнути винних у порушенні прав людини, а також забезпечити безперешкодний доступ правозахисників. Про це заявив Постійний представник Євросоюзу при ОБСЄ Іоанніс Враілас під час заходу в штаб-квартирі ОБСЄ у Відні, присвяченому п’ятій річниці окупації Криму та ситуації з правами людини на півострові. "Ми закликаємо, щоб усі порушення прав людини, включаючи тортури, необґрунтовані затримання, зникнення, обмеження прав на свободу слова, мирних зібрань та віросповідання були розслідувані і щоб винні постали перед судом", – заявив він.

Росія має припинити переслідування жителів Криму, які виступають проти незаконної анексії Криму, й повернутися до виконання своїх зобов’язань щодо територіальної цілісності та єдності України в рамках міжнародно визнаних кордонів. Про це заявила від імені місії Франції та Німеччини при ОБСЄ постійний представник Франції при Організації Веронік Роже-Лакан під час заходу в штаб-квартирі ОБСЄ у Відні. "Окрім погіршення ситуації у плані безпеки, незаконна анексія Криму призвела до серйозного погіршення прав людини та основних свобод людей, які проживають на цій території", - заявила французький дипломат.

Туреччина повністю підтримує територіальну цілісність України, не визнає незаконну анексію Росією Криму, а також уважно стежить за ситуацією із захисту прав людей на півострові. Про це заявив голова постійної місії Туреччини при ОБСЄ Рауф Енгін Сойсал під час заходу в штаб-квартирі ОБСЄ у Відні. "Позиція Туреччини стосовно кризи в Україні та навколо неї чітка: ми повністю підтримуємо територіальну цілісність України, ми не визнаємо незаконну анексію Криму. Крим – це українська територія", - заявив Сойсал.

Міністри закордонних справ 11 країн закликали Захід не забувати про анексію Криму і не залишати Україну напризволяще перед лицем російської агресії. Про це йдеться у статті за підписом міністрів 11 країн у виданні The Guardian з нагоди п’ятої річниці незаконної анексії та окупації Криму Росією. Зокрема, під статтею свої підписи поставили голови МЗС Британії, України, Латвії, Естонії, Литви, Польщі, Швеції, Данії, Канади, Румунії та Чехії. Міністри нагадали про значне погіршення ситуації з правами людини у Криму, свавільні затримання і арешти, зникнення людей, погане поводження з затриманими і тортури. Порошенко подякував країнам, які закликали Захід не забувати про анексію Криму Росією.

Міжнародна спільнота має дати чіткий сигнал, що не визнаватиме незаконної анексії Криму. Про це заявив голова представництва НАТО в Україні Александер Вінніков на Міжнародному форумі "Окупований Крим: 5 років опору. Він наголосив, що на окупованому півострові порушують політично вмотивовані справи проти кримських татар, постійно забороняється діяльність культурних організацій та проектів корінних народів Криму. "НАТО вважає, що мілітаризація Кримського півострова, Чорного та Азовського морів створює додаткові загрози незалежності України та безпеці всього регіону", - заявив Вінніков.

Росія перетворила окупований Крим на величезну військову базу, що змінило баланс сил як в Чорному та Азовському морях, так і в Східному Середземномор'ї та на Близькому Сході. Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні. Він повідомив, що у порівнянні з періодом до окупації, Росія майже втричі збільшила чисельність своїх військовослужбовців на півострові - з 12 до 32 тис. осіб, і це супроводжувалося різким збільшенням військових потужностей.

"Росія – геть! Крим наш дім!"

У День кримського спротиву російській окупації у Сімферополі з'явився плакат, що закликає звільнитися від окупантів. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу  Рефат Чубаров. "26 лютого - День кримського спротиву російській окупації. На фотосвітлині - Aqmecıt/Сімферополь сьогодні, 26 лютого 2019 року о 05:00 ранку. Спротив триває!", - прокоментував світлину Чубаров.

У Празі "послали" Путіна

В історичному центрі столиці Чехії Празі, на Староміській площі, відбулася акція з нагоди Дня кримськотатарського спротиву російській окупації.  Учасники акції встановили дошку із іменами і портретами українських політв’язнів у Росії і у Криму, агітаційними закликами "Putin go home!", "Stop Russian occupation!" і принесли із собою кримськотатарську й українську символіку. Близько 30 людей вишикувалися в ланцюг із літерами й утворили напис "Крим – це Україна".

Агресія Росії

Президент України Петро Порошенко під час відкриття оперативно-стратегічного збору з керівним складом ЗСУ заявив, що загроза повномасштабної війни з боку Росії наразі зберігається. "Ми спостерігаємо безпрецедентну мілітаризацію Чорноморського регіону. І на території тимчасово окупованого Криму агресор створив потужне об'єднання військ, яке включає наземний, повітряний і морський компоненти загальною чисельністю понад 30 тисяч військовослужбовців", - повідомив глава держави. За його даними, поблизу українського кордону розгортаються ракетні частини, оснащені комплексами "Іскандер", створюються ударні оперативні сили.

Новий патрульний корабель Чорноморського флоту Росії "Василь Биков" провів артилерійські стрільби в акваторії Чорного моря, повідомили у відділі інформаційного забезпечення флоту. "Екіпаж новітнього патрульного корабля "Василь Биков" Новоросійської військової морської бази провів артилерійські стрільби в полігонах бойової підготовки. Під час практичних занять, екіпаж корабля успішно вразив всі надводні та повітряні цілі, а також провів корабельне навчання з радіоелектронної боротьби, встановивши пасивні радіолокаційні перешкоди ближнього рубежу", - йдеться в повідомленні.

Підрозділи морської піхоти Чорноморського флоту країни-окупанта проводять на полігоні Опук на анексованому півострові навчання з протидесантної оборони ділянки морського узбережжя. Про це повідомила прес-служба ЧФ РФ. У повідомленні сказано, що за легендою навчання, підрозділам морської піхоти флоту було поставлено завдання: зайняти ділянку узбережжя, підготуватися до ведення протидесантної оборони і запобігти висадку морського десанту умовного противника. Всього в навчаннях задіяно близько 400 військовослужбовців і близько 60 одиниць військової і спеціальної техніки, в тому числі і бронетранспортери БТР-82АМ. Після відпрацювання навчань підрозділи піхоти повернуться в пункт постійної дислокації.

В окупованому Криму російські берегові ракетні комплекси "Бастіон" та "Бал" тренувалися завдавати ракетних ударів по морських цілях. Про це повідомила прес-служба Чорноморського флоту Росії. За повідомленням відомства, мета навчань – "вдосконалення навичок військовослужбовців з виявлення надводних цілей, видачі цілевказівок і підготовці комплексів до нанесення ракетних ударів в різних умовах обстановки". "Екіпажі батарей відпрацьовують способи розміщення техніки на різних позиціях в різних ландшафтах, виконуючи завдання по виходу, розгортання, зміні бойового порядку і місця розташування після застосування зброї", - відзначили в прес-службі.

Докази – у Гаагу

Україна надала до Гааги докази, як Росія використовувала кримчан "живим щитом". Прокуратура АР Крим передала до Міжнародного кримінального суду нове повідомлення про використання російськими військовими цивільного населення під час захоплення об'єктів на території півострова Крим у 2014 році. "Відповідно до ст. 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду такі дії слід кваліфікувати як окремий різновид воєнних злочинів", - заявив заступник прокурора АР Крим Ігор Поночовний.

"Нафтогаз" виграв кримський суд в Гаазі

НАК "Нафтогаз України" отримав висновок арбітражу суду в Гаазі щодо позову проти Росії через захоплені нею активи компанії в окупованому Криму. Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв. "Рішення є позитивним. Ми змогли довести, що Росія як держава винувата у втраті наших активів і має за це відповідати, тобто надати НАК "Нафтогаз України" компенсацію", – сказав він. Коболєв зазначив, що сума збитків в Криму і на шельфі Чорного моря оцінюється приблизно у 5 млрд доларів.

Підозра так званим "суддям"

Прокуратура Криму повідомила про підозру так званим "суддям" та "прокурорам" за порушення прав українських військовополонених моряків. Про це повідомив прокурор Автономної республіки Крим Гюндуз Мамедов на Міжнародному форумі "Окупований Крим: 5 років опору". Прокуратура АР Крим повідомила про підозру п’ятьом представникам так званих судових та правоохоронних органів держави-окупанта у вчиненні злочину передбаченого ст. 438 Кримінального кодексу України за фактом порушення законів та звичаїв війни відносно військовополонених – українських моряків.

Окупанти "шиють" справу українським військовим

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу щодо старшого слідчого СБУ в Одеській області Олександра Губського та заступника військового прокурора Південного регіону України Романа Мрочко, які начебто "незаконно" притягнули до кримінальної відповідальності російських військових за атаку біля Керченської протоки українських військових кораблів. Справу порушили за фактом залучення завідомо невинних громадян Російської Федерації з числа військовослужбовців Міноборони Росії і Прикордонної служби ФСБ Росії (ч. 2 ст. 299 КК РФ).

Порушення прав людини

В окупованому Росією Криму незаконно утримуються 34 громадянина України, на території Росії - 35 українців і 24 військовополонених українських моряки, незаконно захоплених в Керченській протоці минулого року. Про це повідомила українська омбудсвумен Людмила Денісова. Вона на міністерській панельній дискусії про порушення прав людини українських військовополонених і політичних заручників на Росії розповіла, що в результаті військових дій, які тривають вже 5 років, 10 тисяч людей було вбито і 24 тисяч отримали поранення. "34 громадянина України незаконно утримуються в пенітенціарних установах на території тимчасово окупованого Криму, і 35 - на території Росії. Багатьом з них не надається медична допомога та належні умови утримання", - повідомила Денісова.

Українського політв'язня Володимира Балуха етапуватимуть до колонії у Тверській області. "Наразі він знаходиться в республіці Адигея, у місті Армавір і найближчим часом, його планують етапувати в одну з колоній Тверської області. При цьому, колонія "красная", де адміністрація використовує так званий "актив" серед ув'язнених, щоб ті залякували решту ув'язнених", - розповів адвокат Микола Полозов. Захисник зазначає, що вивезення Балуха з півострова на Росію є абсолютно незаконним.

Інформацію про етапування Балуха в Твер підтвердила і адвокатка Ольга Дінзе, яка також наголосила на жорстоких законах в тутешніх виправних закладах. Вона сказала, що у колоніях загального режиму в Тверській області Росії, куди етапують українського активіста, застосовують насильство до ув’язнених. "За моєю інформацією, Балуха етапують у колонію загального режиму в Тверській області. Я можу тільки припустити, в яку колонію. Цю інформацію не уточнили. Можливо, це колонія номер 6 загального режиму. У Твері досить жорсткі колонії, які знаходяться під адміністрацією і, відповідно, там часті випадки застосування насильства до ув’язнених. Він свій термін буде досиджувати в не дуже хороших умовах", – сказала Дінзе. За її словами, адвокатам так і не вдалося з’ясувати причину етапування Балуха.

Українського політв'язня Олега Сенцова відвідала в колонії в "Лабитнангі" адвокат Ольга Дінзе і розповіла, що українець почуває себе нормально. За її словами, Сенцов збільшив свою вагу. Адвокатка розповіла, що він вже добре харчується. Дінзе зазначила, що зараз він перебуває у спільній казармі на 50-60 осіб. "Почуває він себе нормально. На мій погляд, він досить сильно поправився. Як він пояснив, зараз він добре харчується і займається спортом. Час він приділяє собі і творчості. Він постійно в роботі, як він пояснює, вони півдня ходять строєм, півдня займаються спортом і творчістю. Будь-яких нарікань з боку адміністрації щодо нього не надходить. Він, відповідно, не скаржиться", - розповіла Дінзе.

Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові на Дону відмовив активісту з Євпаторії Євгену Каракашеву в ознайомленні з речовими доказами в його справі, повідомив його адвокат Олексій Ладин. Суддя лише частково задовольнив клопотання, і дозволив Каракашеву ознайомитися з письмовими матеріалами справи. "Таким чином право на захист Євгена Каракашева було порушено", - зазначив Ладин. Адвокат також повідомив, що кримчанин знаходиться в СІЗО Ростова-на-Дону, куди його етапували з СІЗО Сімферополя. Наступне судове засідання призначене на 19 березня, 10:00.

Підконтрольний Кремлю "суд" Сімферополя оштрафував активіста відомої правозахисної групи "Кримська солідарність" Нурі Абдурашитова за зйомку в коридорі Київського районного суду Сімферополя, який повинен був розглянути справу кримського адвоката Еміля Курбедінова. Активіста оштрафували на 500 рублів.

Центральний районний "суд" Сімферополя продовжив Максиму Сокуренку тримання під вартою до 26 березня, який увечері 27 січня вилив на пам’ятник "зеленим чоловічкам" півлітра емалі червоного кольору. На "кривдника" окупанти завели кримінальну справу за вандалізм, приписавши мотиви політичної ворожнечі. У СІЗО підозрюваний буде сидіти, поки триває слідство. "Вину" Сокуренко визнав в повному обсязі, а ось каятися в скоєному не став. Каже, що все зробив з ідейних міркувань, тому що не згоден, що Крим окупували.

Підконтрольний Кремлю "Верховний суд" Криму ухвалив повернути легковик, який співробітники ФСБ Росії вилучили у засудженого за звинуваченням у підготовці диверсій на півострові Євгенія Панова при в'їзді в Крим, його дружині, розповіла адвокатка Ольга Дінзе. "Захист клопотав про роз'яснення невизначеності вироку в частині повернення речових доказів, а саме легкового автомобіля, його законному власнику. Прокуратура не заперечувала, суд виніс відповідне рішення", - зазначила вона. Дінзе додала, що після набрання рішенням законної сили, захист буде звертатися до слідчих органів за поверненням автомобіля дружині українця Катерині Панової.

Українські кораблі оминають протоку

Українські кораблі на даний час "практично" не ходять через Керченську протоку. Про це заявив помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.Іноземні судна, за його словами, зараз проходять через протоку з меншими перешкодами з боку Росії. Слободян додав, що від початку року були затримані для огляду 67 іноземних суден, які йшли в українські порти.

Вилов риби в Азові

Державне агентство рибного господарства України підписало з відповідним відомством Росії протокол про розподіл квот вилову риби в Азовському морі. "Протокол надає низку переваг для України. Одна з таких - розподіл квоти вилову бичка в обсязі 9 тис. тонн для України і 6 тис. тонн для РФ. Протокол підписаний за дипломатичними каналами", - повідомив голова Держрибагентства Ярослав Бєлов і зазначив, що протоколом обговорено питання передачі затриманих рибалок тій стороні, до громадянству якої вони належать.

Іржавий Керченський міст

У мережі показали вкритий іржею Кримський міст. На фото видно, як нещодавно збудований міст став заіржавілого відтінку. "Свіже іржаве залізяччя у формі паркану з діркою. Керч. Міст "Щастя Ротенберга", - іронічно прокоментувала в Twitter світлини відома блогерка RoksolanaToday & Крим.

Руйнують гірський хребет

Через будівництво окупанти руйнують гірський хребет в Криму: на горі Клементьєва (Узун-Сирт) в Коктебелі вирішили прокласти дорогу до альтанки "Зорепад спогадів". Відомо, що на горі буде прокладена восьмиметрова траса з узбіччями по два метри з кожного боку. "У селах Феодосії люди ходять по коліна у багнюці - тротуарів і доріг немає. Гору вирішили угробити", - пише відома блогерка RoksolanaToday&Крим у Twitter.

Окупанти повернули розграбовану "Массандру" 

Голова уряду Росії Дмитро Медведєв підписав розпорядження про передачу винзаводу "Массандра" з російської федеральної у власність Криму. "Прийняти пропозицію управління справами президента Росії про передачу у державну власність Криму федерального державного унітарного підприємства "ПАТ "Массандра" управління справами президента Росії як майнового комплексу", – йдеться в документі. Кримське підприємство "Массандра" після "націоналізації" оголосили власністю Управління справами президента Росії.

Крадіжка аретфактів із Криму

Під час будівництва залізничного Керченського мосту розкопали античне поселення. Як з’ясували вчені, це багата садиба Боспорського царства, античної держави, що існувала з V століття до нашої ери. Є й унікальні підводні знахідки. Під час установки опор Керченського мосту будівельники виявили кераміку IV століття до нашої ери, - амфору часів Діогена. Усе найцінніше Росія вивозить. Такими знахідками російські вчені могли б пишатися, якби вони були законними. Але археологічні дослідження в анексованому Криму заборонені законодавством України. Розкопки на окупованих територіях забороняє і другий протокол Гаазької конвенції 1999 року.

Вантаж на Сирію

"Гоблін" анонсував відправку першої партії товарів з окупованого Криму в Сирію: так званий російський глава Криму Сергій Аксьонов, виступаючи перед депутатами кримського парламенту зі звітом про підсумки роботи за рік, повідомив, що " у найближчі дні в САР відправиться збірний вантаж кримських підприємств". За його словами, в список товарів увійде сода для виробництва скла та посуду, труби, електроінструменти, зварювальне обладнання, посуд, продукти харчування, комбікорми та добрива. Крім того, триває поставка в Сирію пшениці і борошна.

Шоу на кістках

У прес-службі Південного військового округу Росії повідомили, що в окупований Крим везуть пересувну виставку "Сирійський перелом", в якій "представлені трофейне озброєння і техніка незаконних збройних формувань Сирійської Арабської Республіки". Залізничні платформи з технікою доставляють на півострів через Керченську протоку на поромах. Учасники виставки та артисти прибувають на автомобілях по Керченській мосту. "У залізничній пересувній виставці планується 10 відкритих платформ із зразками бронетанкової техніки, артилерійського озброєння, бронеавтомобілів і інженерної техніки. Три вагони із зразками холодної та вогнепальної зброї, інженерних боєприпасів і саморобних вибухових пристроїв, засобів зв'язку, закордонних раціонів харчування, екіпіровки і устаткування терористів", - йдеться в повідомленні.

Гасіння пожежі на судні

Окупанти нарешті змогли зупинити горіння на одному з двох танкерів, пожежа на яких почався більше місяця назад у районі Керченської протоки, через яку загинуло як мінімум 11 людей. "Горіння було припинене, туди піднялися чотири фахівці, яких доставив судновласник, і перекрили вентиль. Так що на" Канді" "горіння припинилося, а на" Маестро" ще є один осередок", - сказав співрозмовник агентства з Росморрічфлоту. Припинення горіння на другому танкері теж можливе найближчим часом.

Крим без готелів та хостелів

В окупованому Криму можуть ввести нову заборону, яка знищить туризм, а саме: закрити готелі та міні-готелі. Це планують зробити через новий законопроект російської Думи (так званий "закон Хованської"), який передбачає заборону хостелів у житлових будинках. Саме такий сервіс є одним з найпоширеніших на півострові. Кримські підприємці піддали законопроект жорсткій критиці. За їхніми словами, політика Кремля не лише завдасть удару по малому бізнесу, але й знищить туризм в Криму.

Побили в "родной гавані"

Співробітниками ДПС був побитий, роздягнений,  потім вивезений до місцевого райсуду "міністр" будівництва російського уряду Криму Михайло Храмов. Трапився інцидент на Аксайському посту біля Ростова-на-Дону. Автомобіль "держслужбовця" був зупинений постовими, які, запідозривши його у вживанні спиртного за кермом, запропонували "міністру" "помочитися в баночку". "Міністр" Храмов сам йшов на конфлікт: кидався на поліцейських з кулаками і ображав їх. У суд його привезли для оформлення затримання з подальшим звинуваченням його за статтею 318 КК РФ.

Слідчі управління СК Росії по Ростовській області почали дослідчу перевірку інциденту за участю співробітників ДПС і "міністрав" з Криму. За даними відомства, на трасі М-4 "Дон" стався конфлікт між водієм автомобіля ВМW Х5 і співробітником ДПС. "За попередніми даними, в ході збору адміністративного матеріалу між пасажиром автомашини ВМW Х5 і інспектором ДПС стався конфлікт. В даний час слідчим відділом по Пролетарському району міста Ростов-на-Дону проводиться дослідча перевірка", - повідомили в СК.

Намагалися підірвати "екс-президента" 

Першого "президента" анексованого Криму Юрія Мєшкова намагалися підірвати в Москві. За його словами, кілери намагалися встановити на двері його квартири в Москві міну. "Встановили міну на розмикання, магнітну на двері. І пес тільки загарчав і поповз до дверей, що мене насторожило. Я в око, а там прикріплюють коробочку. Я ж знаю за старими своїми справами - магнітну міну, але на розмикання. Я тільки двері смикнув, він встиг зірвати її знову і вниз", - заявив Мєшков. Коли Мєшков приїхав з Москви до Сімферополя, він зібрав прес-конференцію, яку присвятив критиці нинішнього, російського керівництва Криму, що складається, на його думку, з "перефарбованих" українських кадрів і представників "лихих 90-х". "Москва ніколи не вірила кримським перебіжчикам - ні тоді, ні зараз", - акцентував "екс-президент. 

Пропозиція обміняти Поклонську на воду

Екс-керівник апарату уповноваженого з прав людини в РФ Іван Соловйов звернувся до правоохоронців з проханням провести перевірку висловлювання кримського бізнесмена Олега Зубкова про видачу Україні депутата Держдуми Наталії Поклонскої. Власник двох зоопарків Зубков в своєму блозі запропонував видати парламентарія правоохоронним органам України в обмін на відкриття Північно-Кримського каналу і подачу води на півострів. " Якщо мало Поклонский, можна ще й Аксьонова додати, для нас не велика втрата, а українцям просто за щастя буде їх засудити за всією суворістю українських законів", – написав Зубков.

 

Картину Куїнджі повернули в Петербург

Картину художника Архипа Куїнджі "Ай-Петрі. Крим", яку в січні викрадали з виставки в Москві, повернули в Російський музей в Санкт-Петербурзі, де вона постійно експонується. Усього в Петербург повернули 116 творів Архипа Куїнджі. Тепер картина "Ай-Петрі. Крим" відправиться в реставраційну майстерню. Реставратори мають намір провести "необхідні профілактичні роботи", після чого картину "Ай-Петрі. Крим" відправлять на тимчасову експозицію в Михайлівський палац, присвячену кримським видам в творчості Куїнджі. Терміни проведення виставки уточнюються.

Створення медвишу

Кабінет міністрів прийняв рішення про створення Національного одеського медичного університету через злиття Одеського національного медичного університету (ОНМедУ) та Кримського державного медичного університету імені С. І. Георгієвського. Утворення нового вишу відбуватиметься на базі ОНМедУ, тобто фізичного перенесення закладу не буде. Студенти та викладачі продовжать безперебійне навчання та роботу, а їхні права жодним чином не будуть порушені, обіцяють у міністерстві.

Перешкоджання вступу в українські виші

"Окупаційна влада дуже ретельно працює щодо того, щоб жодна дитина не мала бажання вступати в українські виші", - наголосив під час Міжнародного форуму "Окупований Крим: 5 років опору" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Юсуф Куркчі. За його словами, на батьків випускників чиниться тиск. Загалом через освітній центр "Крим-Україна" 2018 року вступили до вишів 227 осіб.

"Казакі" вчать дітей убивати

А от в самому анексованому Криму вчать зовсім іншим наукам. "Казакі" в чергове провели мілітаристичні заняття із дітьми, під час яких вчили неповнолітніх поводитися із зброєю. "Сімферополь. Маразм нон стоп. "ХКО" Хутір Чистеньке". "Казакі" провели урок з юнармейцями", - зазначила в дописі до світлин відома блогерка RoksolanaToday&Крим.

 

 

 

Невдача з новою "картою" Криму

Нові підручники з географії Криму вражають своєю абсурдністю - нещодавно в мережі спливли варіанти "перейменованих" населених пунктів окупованого Криму. "Грандіозним" перейменуванням півострів зобов'язаний швидше за все якомусь криворукому редактору, який полінувався навіть толком вичитати текст перед тим як відправляти карту в друк. Зокрема, Алупка перетворилася в Апупку, Севастополь - в Севасмопапь, а Ялта - в Ядму. У коментарях користувачі соцмережі висміюють безглузді написи.

Повний провал

З'явилось відео "святкової ходи" в Криму, де взяли участь лише кілька десятків людей. Тобто в анексованому Криму з тріском провалилася пропагандистська витівка влаштувати "ходу" так званих "загонів самооборони" в День захисника вітчизни 23 лютого, що відзначається на Росії на державному рівні. Через сильний вітер і шестиградусний мороз, що незвично для півострова, "хода" була вкрай нечисленною. Напередодні організатори заходу анонсували приєднання до ходи простих кримчан. Вони разом повинні були покласти квіти до Меморіалу героїчної оборони Севастополя 1941-1942 років, а також взяти участь в заходах з нагоди п'ятої річниці "Русской вєсни" і п'ятирічки "повернення Криму" до складу РФ. Не так склалося, як бажалося.

 

Щури, сморід і бруд

Окупований Сімферополь перетворюють на сміттєзвалище. Відповідні фото в мережі Twitter поширила блогерка RoksolanaToday & Крим. "Фотофакт. Сімферополь, пл. Московська, вулиця Київська, 114 - ринок, аптеки, продуктові та промислові магазини - сміття, щури, собаки, сморід і бруд! Святкове прикрашання міста в розпалі", - іронічно прокоментувала сміттєві світлини блогерка.  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme