Рейвах на 167 мільйонів: Як виглядає головний символ окупованої Керчі - Мітрідатські сходи (ФОТО)

Пам'ятка архітектури Керчі Мітрідатські сходи, на зміцнення яких російська влада Криму витратила 167 мільйонів рублів (близько 66 мільйонів гривень), руйнуються

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим. Реалії".

Зараз сходи обнесли тимчасовими огорожами, ніяких слідів діяльності будівельних бригад тут не спостерігається. Зарості плюща обплітають кам'яну кладку Мітридатських сходів. Дерева, що розрослися, перекривають прохід прольотами. Кам'яні сходи кришаться, руйнуються прольоти сходів. Раніше популярні серед туристів і місцевих жителів, зараз сходи в центрі окупованої Керчі спорожніли.

Вдень тут гріються на сонці бродячі коти, вечорами компанії перехожих розпивають спиртні напої. Сходи ведуть на гору Мітрідат, де колись розташовувався античне місто Пантікапей. Частково вони обрушилися в 2015 році. Під час "укріплювальних робіт" їх огородили алюмінієвими парканами.

При демонтажі плитки і необережному поводженні робочих, сходові прольоти були частково зруйновані. Робочі зняли частину старовинних кам'яних огорож і залишили їх лежати під "накриттям". Голова лева - одна з небагатьох скульптур, які вижили як в ході часу, так і в ході "реконструкції". Коти - постійні мешканці Мітридатських сходів.

Мітрідатські сходи побудували в 1840 році за проектом італійського архітектора. Три їх яруси виконані з місцевого каменю-ракушняку. І хоча зі сходів відкривається вид на порт, краще дивитися під ноги.

Мітрідатські сходи вважаються пам'яткою архітектури, головним символом Керчі. Незважаючи на огорожу, прохід на сходи все ще відкритий.

Нагадаємо, що подвір'я в окупованій Керчі нагадують мешканцям бідні квартали Індії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим