Релігійні переслідування: У прокуратурі АР Крим відреагували на вироки у "справі Хізб ут-Тахрір"

У прокуратурі АР Крим і міста Севастополь відреагували на вироки, винесені російськими суддями в Ростові-на-Дону кримським татарам у "справі  Хізб ут-Тахрір"
 

Про це повідомляє Depo.Крим із посиланням на заяву прокуратури.   

У відомстві заявили, що вироки незаконні й політично вмотивовані і є черговим доказом релігійних переслідувань в Криму. "Справи "Хізб ут-Тахрір" є прикладом того, як держава-окупант використовує систему кримінального правосуддя у політичних цілях, реалізуючи політику переслідування кримчан за релігійними ознаками. Мета чергової хвилі репресій – дискредитувати представників корінного народу Криму, виставивши їх терористами, залякати населення півострова задля придушення свободи слова, свободи вираження поглядів і свободи релігії", – заявили у прокуратурі .

Нині відомство здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами незаконного переслідування кримських татар на території тимчасово окупованого півострова Крим (ч. 1 ст. 146, ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 162 КК України). В його межах повідомлено про підозру старшому слідчому незаконно створеного слідчого відділу Управління ФСБ Росії по Республіці Крим і місту Севастополю.

Також в рамках кримінального провадження, збираються докази причетності інших працівників окупаційних правоохоронних органів до незаконних переслідувань громадян України в Криму.

Нагадаємо, 16 вересня у Ростові-на-Дону були винесені вироки сімом кримським татарам: від 13 до 19 років колонії суворого режиму.

Раніше повідомлялося, що Україна в ТКГ вимагає від Росії звільнити нещодавно засуджених кримських татар.

Довідка

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих "терористичними". Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим