ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Поліцейський курорт: Чому окупований Крим нагадує рожевих собак

Кримчан лякають черговою страшилкою, а курорти замість туристів наповнюють поліцейськими

Depo.
3 липня 2017 17:00
ФОТО: depo.ua

Depo.Крим нaгaдує, чим жив окуповaний укрaїнський півострів минулого тижня.

Минулого тижня танкові підрозділи армійського корпусу путінського Чорноморського флоту виконали стрільби на полігоні Ангарський. Під час чергових навчань у Криму окупанти відпрацювали стрільбу по мішенях, що імітують бронетехніку і артилерійські системи умовного противника. Що вкотре свідчить: Росія – це війна.

Зачистка всього українського на захопленому півострові триває. ЗМІ оприлюднили нові подробиці знущання окупаційної влади над проукраїнським активістом Володимиром Балухом. Умови, в яких його утримують в СІЗО, не відповідають жодним нормам і є абсолютно нелюдськими. Так, в одній камері разом з Балухом перебувають 20 людей, хоча приміщення розміром в 42 квадратних метри розраховане максимум на 16 осіб. Балуху разом з іншими ув'язненими доводиться спати по черзі, бо ліжок на всіх не вистачає. Крім того, у камері нестерпно спекотно і задушливо. На звернення родичів, активістів та правозахисників у СІЗО, зрозуміло, не реагують.

Не відреагували там і на проханням ще одного арештанта - заступника Меджлісу Ахтема Чийгоза. Того не пустили на похорон матері, яка померла на вихідних. За офіційною версією, на заваді стали бюрократичні перепони. Зокрема, заяву кримськотатарського політв'язня, якого вже 2,5 роки утримують під арештом, про надання йому можливості провести матір в останню путь в СІЗО взагалі відмовилися прийняти. Черговий по установі пояснив це тим, що в неділю не було на робочому місці начальника, а канцелярія також була зачинена.

Тим часом російські силовики нагрянули до кримськотатарського дитячого центру Elif у Джанкої . Його керівник Лутфіє Зудіева пов'язує прихід окупантів із тим, що центр працює кримськотатарською мовою. На підтвердження цього вона розповіла, що це вже третя перевірка силовиків, починаючи з січня 2016 року. Цього разу вони обмежились "проханням" вивісити в Центрі список заборонених сайтів. Для чого це дітям, які в більшості своїй є дошкільнятами, здогадатися важко. Швидше за все, окупанти просто шукають, до чого придратися. Крім того, треба ж якось виправдати свій візит.

Минулого тижня прокремлівський кримський депутат Владислав Ганжара вигадав нову страшилку для кримчан, які хочуть до України. Зокрема, він заявив, що на материку члени "радикально-націоналістичних рухів" б'ють та грабують кримчан просто за те, що ті їм не сподобалися, або мотивуючи це зрадою чи "іншими абсурдними причинами". Водночас на самому окупованому півострові можуть побити і затримати взагалі без причини. Так, наприклад, у Сімферополі поліція заарештувала кількадесят учасників мітингу проти незаконної "націоналізації" дитячого табору, які навіть не встигли розгорнути якісь плакати чи почати щось скандувати.

Росія продовжує заселяти Крим туристами-поліцейськими. Минулого тижня кількість патрульно-постових загонів в містах-курортах і місцях масового відпочинку окупованого півострова збільшили майже вдвічі. Свої дії окупанти пояснили намірами "протидіяти тероризму й екстремізму".

У свою чергу, так званий "глава уряду" Криму Сергій Аксьонов, він же Гоблін, анонсував "зачистку" Ялти та Алушти відразу після закінчення курортного сезону. Вже у вересні в цих містах мають почати демонтаж зведених незаконно об'єктів. Після цього, згідно гоблінських обіцянок, така ж доля спіткає й Феодосію з Коктебелем.

Окупанти минулого тижня таки визнали, що Крим страждає без української води. Так, після припинення водопостачання з Північно-Чорноморського каналу, площа зрошувальних земель на півострові скоротилася з 2014 року на 92%. Страждає і промисловість. Вже припинено виробництво рису, в важких умовах виявилися прісноводні рибні господарства. Бо нема України – нема дніпровської води.

Натомість кримські ділки налагодили інший "бізнес". Тепер на окупованому півострові торгують собаками, та ще й рожевими. Окупанти фарбують у цей колір цуценят самоїдських лайок, а потім пропонують охочим купити їх як "готовий бізнес". Суть заробітку полягає в тому, що пофарбованих в рожеве собак цілими днями тягають міськими парками та фотографують з ними бажаючих. Хороший кадр коштує близько 300 рублів, а за день можна заробити на них щонайменше 5-6 тис. рублів. Коли курортний сезон закінчуються, рожевих собак в більшості випадків просто викидають на вулицю.

Схоже, доля Криму в руках Москви може стати подібною до кинутих напризволяще тварин. Перефарбованим під триколор окупованим півостровом награються, викачають з нього фінансовий ресурс, а потім просто дадуть важким кремлівським чоботом під хвіст. Пам'ятаємо ж, "дєнєг нєт", але ви якось тримайтесь. Хоч на вулиці під лавочкою, хоч під чиїмось парканом, як рожеві собаки, яких використали і зробили нікому непотрібними.

Більше кримських новин читайте на Depo.Кропивницький