Півострів несвободи: "Гоблінці" тужать за Європою і мутять кримську воду

В Ялті читають вірші українською, а в Алупці готують туристам фекальний бриз

Півострів несвободи: "Гоблінці" тужать з…

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Російські силовики почали новий виток тиску на активістів Українського культурного центру в Сімферополі. Підконтрольна Кремлю прокуратура Криму викликала для бесіди представників центру, а також прийшла з перевіркою в бібліотеку, де активісти проводили свої заходи. Крім цього, силовики тиснуть на друкарні, аби ті не тиражували україномовну газету "Кримський терен", яку соратники Кремля вважають "екстремістським матеріалом".

Муляють окупантам не лише українські видання, а й стіни. Минулого тижня стало відомо, що в Севастополі знесли недобудовану українську школу. Окупаційна влада міста практично демонтувала незавершене будівництво, а на вивільненому місці обіцяють звести свою школу, де мають поглиблено навчати природничо-математичних дисциплін. Чому обов'язково був потрібен демонтаж попереднього об'єкту, а не його часткова перебудова, не пояснили.

Лише здогадуватися можна, чому в Севастополі також по-варварськи випалюють дерева під час так званої реконструкції парку Перемоги. Минулого тижня про цю скандальну ситуацію повідомили кілька кримських видань. Місцеві жителі стверджують, що знищені зелені насадження належали до рідкісних видів, однак паліїв це не зупинило. Активісти припускають, що дерева спалюють навмисне, аби потім не виплачувати компенсацію за їхнє знесення в процесі реконструкції парку.

Тим часом окупаційна влада Севастополя планує нажитися на воді. Там готуються приватизувати п'ять життєво важливих артезіанських свердловин, що постачають водою густонаселену Байдарську долину, Форос і частину Південного берегу Криму. Свердловини включили до перспективного плану приватизації на найближчі три роки. Передбачається, що об'єкти перейдуть у власність спеціально створеного акціонерного товариства. Місцеві побоюються, що після цього стратегічний запас прісної води Севастополя стане предметом спекуляцій нових приватних власників.

А от в курортній Алупці проблема з морською водою – її систематично розбавляють фекаліями. Минулого тижня кримські ЗМІ повідомили, що близько 100 домоволодінь щодня скидають нечистоти прямо в море. Місцеві жителі стверджують, що попри те, що водоканал в Алупці вимагає від них укладати договори на водовідведення, насправді ця послуга не надається. Відтак власники приватних будинків позбавляються нечистот в інший, більш прозаїчний спосіб. Люди кажуть, що дрейфуючі острівці фекалій вже стали звичним елементом місцевого пейзажу. Одним словом, все для туристів…

Ті між іншим до анексованого Криму їхати не поспішають. Аби хоч якось заманити відпочивальників, окупаційна влада півострова минулого тижня анонсувала зниження цін вже цього курортного сезону. Наскільки подешевшає відпустка для тих, хто ризикне провести її в Криму, поки невідомо. Але можливість поплавати поруч з фекальними острівцями, позасмагати біля пляжного сміття та ще й зі знижкою, виглядає напрочуд "привабливою".

Щоправда в прокремлівському уряді "Гобліна", мабуть, мріють зовсім про інший відпочинок, біля інших морів та на інших пляжах. Минулого тижня так званий віце-прем'єр Георгій Мурадов заявив, що вони збираються оскаржувати заборону на Європу для кримчан з російськими паспортами. Щоб отримати право їздити в цивілізовані країни Шенгенської зони, окупанти готові йти в міжнародні суди. Мабуть, російська гавань в Криму вже набридла, та й одними "скрєпами" ситий не будеш.

Тим часом свідомі жителі окупованого Криму продовжують дражнити окупантів. Минулого тижня в Ялті вшанували пам'ять Лесі Українки. Люди принесли квіти до пам'ятника поетесі, причому одна жінка тримала в руках фіолетово-жовтий букет, який нагадував кольори українського прапора. А шестикласниця у вінку та українській вишиванці зачитала один з віршів Лесі Українки. Очевидно, "гоблінці" в цей момент добряче поперхнулися…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme