Півострів несвободи: Чому на "вибори" Путіна кримчан поведуть з порожніми кишенями

"Гоблінці" схиляють кримчан до "виборів" Путіна і готуються переписати історію

Півострів несвободи: Чому на "вибори" Пу…

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Російська каральна машина продовжує працювати на повну. Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму продовжив до 8 квітня арешт українцям Олексію Бессарабову і Володимиру Дудці, які проходять у так званій "справі про диверсантів". Суд над обома політичними в'язнями проходив у закритому режимі. Аргументів захисту прогнозовано до відома не взяли. Таким чином Бессарабов і Дудка, які вже провели в ув'язненні рік і два місяці, залишаються за гратами.

Також у СІЗО сидітиме й ще один фігурант "справи українських диверсантів" - Євген Панов. Українець вже півтора року перебуває в неволі і залишиться там щонайменше до 9 квітня. До цього дня той таки "Верховний суд" окупованого Криму продовжив йому запобіжний захід.

Між тим в окупованому Криму побили сина члена ревізійної комісії Курултаю кримськотатарського народу Ремзі Муратова. Чоловіка на ім'я Фахрі заблокували на автомобілі в Джанкої російські силовики в балаклавах. Після цього його витягли з транспорту, поклали на підлогу, побили, а саме авто обшукали. Що намагалися знайти, можна лише здогадуватися. Очевидно, що вуличні "маски-шоу" стали черговим епізодом безкінечного залякування окупантами неугодних.

Минулого тижня стало відомо,що на кримських татар полюють не лише з метою залякування, їх ще й вербують на "вибори" Путіна. Зокрема, кремлівська пропаганда намагається промити мізки працівникам бюджетної сфери. Причому, використовують для цього кишенькові кримськотатарські громадські організації, яких наплодили в Криму. Ті агітують не просто прийти і проголосувати, а навіть взяти участь у роботі "виборчих комісій". Очевидно, що "гоблінці" лізтимуть зі шкіри, аби продемонструвати Путіну, що кримські татари стали лояльнішими до російської влади.

Поки що ж вдається демонструвати своє боягузтво. Наприклад тим, що кримчан на деяких дільницях спочатку обшукуватимуть, а вже потім пускатимуть на вибори президента Росії. Минулого тижня так званий глава уряду окупованого півострова Сергій Аксьонов дозволив своєму заступнику підписати контракт на поставку стаціонарних металодетекторів, якими оснастять виборчі дільниці "для реалізації додаткових заходів безпеки". Примітно, що пристрої отримають в своє розпорядження навіть не поліцейські, а так зване "Народне ополчення Криму". Ті можуть витрусити навіть останні копійки з кишень.

Минулого тижня окупанти витурили з Криму англійську журналістку-фрілансера Маделайн Роуч, яка спеціалізується на висвітленні порушень прав людини на пострадянському просторі. Роуч звинуватили в журналістській діяльності на території півострова без акредитації російського МЗС, а також у відсутності медичної страховки. Перед цим журналістку уважно пильнували і навіть відстежували її листування в месенджері на телефоні. На додачу Роуч ще й оштрафували на 4 тисячі рублів.

В окупованому Криму продали з аукціону ще один коньячний завод. ТОВ "Кримський Коньячний Дім" придбав за 49,6 млн рублів у власність земельні ділянки загальною площею близько 3,5 га і розташовані на них 25 об'єктів нерухомості. Йдеться про майно коньячного заводу в Щебетівці, яке раніше перебувало в довгостроковій оренді у ТОВ "КБ Коктебель".

На минулому тижні стало відомо, що окупанти збираються переписати історію Криму. Підконтрольне Кремлю Міносвіти півострова обговорило з науковцями та викладачами ідею створення нових оригінальних навчальних видань з історії Криму. Підручники складатимуть на основі зразкових програм з навчальних предметів "Історія Росії " та "Загальна історія". Що в них буде написано і настільки об'єктивно, можна навіть не здогадуватись. Беручи до уваги ментальну схильність росіян прибріхувати і "причісувати" історію на догоду собі.

Зацікавленість окупантів в оновленні фактів з минулого довела до того, що в Криму нащадків італійських мігрантів, які переїхали на півострів в XIX столітті, відправлять на ДНК-тести. Йдеться про триста родин, які переважно проживають у Керчі. За допомогою ДНК-тесту російські вчені мають намір з'ясувати, чому італійці переїжджали жити до Криму і з яких провінцій.

І трохи про курйози. Кримчанин намагався витребувати в окупантів землю за документами 100-річної давнини. Чоловік звернувся в кримський Держкомреєстр з проханням підтвердити право власності за документами 1919 року. Він стверджував, що йому в спадок дісталася земля в місті Старий Крим від громадянки Ізраїлю, яка залишила півострів після його окупації фашистськими загарбниками. Звичайно, що цього клієнта з його папірцем відправили подалі і без землі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme