ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Перед "виборами" Путіна у Севастополі вимагають відставки голови ЦВК

Після звільнення кількох сотень працівників так званих виборчкомів окупованого Севастополя політики і активісти вимагають звільнити главу місцевого "ЦВК" Олександра Пєтухова

Depo.
7 березня 2018 15:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Комерсант".

Перед незаконними виборами президента Росії у Криму, Пєтухов знизив оплату праці дільничних комісій до 35 - 50 рублів за годину. У Севастополі відбулася нарада громадських і політичних сил через численні звільнення членів ДВК міста. За підсумками наради було прийнято резолюцію, в ній було висловлено недовіру голові міськвиборчкому Севастополя Олександру Пєтухову. Присутні одноголосно проголосували за звернення до глави ЦВК Росії Елли Памфілової з пропозицією відправити його у відставку.

Скандал вибухнув минулого тижня, коли з'ясувалося, що з 1 листопада в Севастополі замінили більше 250 з майже 2,4 тис. членів ДВК. Ротацію назвали "плановою".

Самі виборчкомівців скаржилися на тиск, зниження зарплат і грубе поводження з боку пана Пєтухова, якого "губернатор" Дмитро Овсянников привів на зміну екс-главі ЦВК Валерію Медведєву, який проводив в Севастополі незаконний референдум, вибори в Держдуму і "губернатора" міста.

"Виходить, що голова ДВК може заробити в кращому випадку 10 тис. руб. Простий член ДВК - близько 6 тис. руб. Хто на це піде, враховуючи, що в разі найменшої помилки можна отримати штраф або взагалі термін", - сказала екс-голова ДВК №141 Наталія Стародубцева.

Колишній заступник голови ДВК №116 Володимир Стародубцев повідомив, що членам комісій дали додаткову роботу: вони безкоштовно розносили по домівках привітання від імені комісії зі святами, запрошення на вибори.

Він додав, що місця звільнених членів ДВК займає недосвідчена молодь і шкільні вчителі.

Голова "громадянського штабу" на підтримку висування Володимира Путіна Олександр Синявський заявив, що подібна організація роботи ДВК може привести до зриву виборів президента в Севастополі.

Ні прес-служба міськвиборчкому Севастополя, ні сам Олександр Пєтухов, ні директор департаменту громадських комунікацій окупаційного уряду Севастополя Олег Беркович на прохання прокоментувати ці події не відповіли.

Нагадаємо, що севастопольцям на ці "вибори" хочуть роздати особливі "ватні" мітки.

Більше кримських новин читайте на Depo.Крим