Окупований Крим перетворився на великий смітник – екологи, громадськість

Екологи б'ють на сполох з приводу посилення сміттєвої проблеми в анексованому Криму

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

Проблему зі сміттям на півострові необхідно вирішувати нарівні з водною, заявив академік, керівник громадської організації "Екологія і світ" Віктор Тарасенко.

"Ще одна велика проблема для Криму - елементарна жадібність. Люди не хочуть платити за вивезення сміття і везуть його в лісопосадки. Сьогодні в республіці величезна кількість таких несанкціонованих звалищ, які становлять загрозу. Тут потрібна більш жорстка позиція і контролюючих органів, і санітарних органів, і керівництва Республіки Крим - ми ж курортний регіон, а довели себе до такого стану! Є затверджена програма щодо поводження з відходами - тільки поки що реальних претендентів на те, щоб займатися цими питаннями, немає", - зазначив еколог.

Про те, що проблема сміття в окупованому Криму стала актуальна як ніколи, розповів кримський громадський працівник Борис Яремко.

"Проблема сміття в Криму актуальна. Сміття дуже багато. Практично ніхто не займається збором вторинних ресурсів. Якщо прибрати з величезної кількості відходів чотири фракції - гуму, скло, пластик і поліетилен, картон з папером - Крим буде в рази чистіше. Залишаться тільки харчові відходи, які перегнивають, і будівельне сміття, яке може піти на рекультивацію звалищ. Метал, як всім відомо, і так збирають практично в повному обсязі", - розповів громадський працівник.

Про те, що в анексованому Криму множаться стихійні звалища, розповів активіст з Білогірського району Микола Хомутов.

"Звалища сміття - великі і малі - множаться, як гриби після дощу. Тільки в травні досягли очищення Білогірського і Тайганського водосховищ від сміття, як тепер та ж ситуація, такі ж купи сміття вздовж берега. Подібна ситуація і в околицях населених пунктів. Крим заростає сміттям. Також велику загрозу екології Криму несуть кар'єри. Буквально на днях спілкувався з водіями великих вантажівок, які перевозять щебінь з Білогірського кар'єра. Так вони повідомили, що заглибилися вже до мокрого каменю. На пару днів навіть призупинили роботи, потім знову відновили", - повідомив активіст.

Архітектор Ольга Вечір стверджує, що сміттєва проблема Криму може грати комусь на руку.

"У Криму, як і в Росії в цілому, звалища - це дуже прибутковий, так званий "отруйний бізнес". Мафія, що займається цим бізнесом, руками і ногами відштовхує тих, хто пропонує будівництво екологічних сміттєспалювальних заводів. Так що Крим буде продовжувати потопати в смітті, поки глава Криму не переборе цю мафію", - розповіла вона.

Нагадаємо, що в окупованому Криму скаржаться на гори сміття.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Мітки: #сміття