Окупований Крим накрила катастрофічна посуха

Дані останніх спостережень засвідчили, що анексований Росією Крим повністю засихає і зупинити цей процес окупантам не вдається

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на Obozrevatel.

"Ми ведемо моніторинг за допомогою супутників, які знімають територію Криму. На сьогодні більш ніж 70% раніше нормальної рослинності повністю висихає. Степовий Крим, який жив за рахунок води, що ішла з України, повністю засихає, це правда", – сказав заступник міністра з питань окупованих територій Юрій Гримчак.

На питання, чи були звернення від російської сторони щодо відновлення подачі води на півострів з України, заступник міністра відповів негативно, при цьому зазначивши, що згідно з усіма міжнародними конвенціями, забезпечення окупованих територій, включно з питною водою, є обов'язком Росії.

За словами Гримчака, є декілька умов, за яких Україна погодиться відновити постачання води до Криму: "Необхідні умови – виведення військ та звільнення Криму. А ще відшкодування збитків".

Щодо можливості окупантів самим вирішити проблему з посухою на півострові, Гримчак запевнив, що це майже неможливо через вартість цих методів.

"Так, можна возити воду дирижаблями. Теоретично можливо користуватися система опріснення води, але це дуже дорого, адже і сама система, і її обслуговування потребують багато витрат. Наскільки я знаю, на сьогодні вони навіть не розглядають таку можливість", – пояснив він.

Також заступник міністра спрогнозував, скільки років потрібно буде для відновлення анексованого півострова після його доведення до засухи.

"Крим повертається до свого природного стану. У 1954 році, коли Крим був переданий Україні, знадобилося близько десяти років для того, щоб змити мінералізацію грунту і використовувати його для сільського господарства. Я думаю, що зараз не менше років піде на те, аби повернути питну воду в повному обсязі", – зазначив Гримчак.

Нагадаємо, що окупанти ввели в Криму режим надзвичайної ситуації через посуху.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook