UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Окупанти змушують студентів працювати на "виборах" у Криму

Окуповані виші Севастополя в добровільно-примусовому порядку відправляють студентів чергувати на "виборах" президента Росії 18 березня

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Примітки".

Відзначається, що за 12-годинний робочий день без харчування студентам пропонують від 300 до 500 рублів (130-230 грн). У списки включають всіх студентів. Тим, хто відмовляється, обіцяють проблеми у вигляді погіршення відносин з викладачами.

"Нас всіх змусили реєструватися для участі волонтерами на виборах. Намагалася ухилитися, не вийшло. Все це робилося так, ніби ми хочемо працювати на виборах ", - розповіла студентка філії "Кримського федерального університету" в Севастополі.

Членів студзагонів змусили йти на "вибори" в повному складі. "За неучасть вони можуть втратити значки, грамоти, а також розподіл на роботи, в яких ці загони беруть участь", - розповіли в СевДУ.

Крім спостереження за процесом голосування, допомоги людям похилого віку та інвалідам, зйомки відео-роликів про вибори, в обов'язки волонтерів входить і проведення опитування після голосування.

Студенти також повідомили, що вишам видали рознарядки на кількість волонтерів на "виборчих дільницях". Наприклад, за словами студентів, РЕУ ім. Плеханова має надати 100 добровольців, СевДУ - 1000 волонтерів.

Але поки в найбільшому вузі Севастополя змогли зібрати лише 700 осіб. Ректор СевДУ Володимир Нечаєв стверджує, що ніяких рознарядок немає і студенти допомагатимуть на добровільній основі.

"У мене вказівок від Міносвіти або адміністрації немає за чисельністю. До мене надходили прохання взяти участь в забезпеченні виборів. У зв'язку з цим ми звернулися до студентського самоврядування, описали можливості, в тому числі повідомили, де така робота буде оплачуватися. Студентські загони - це не підрозділ університету, це студентське самоврядування. Адміністрація вузу не давала вказівок позбавляти когось якихось значків", - підкреслив він.

"Глава" департаменту громадських комунікацій Севастополя Олег Беркович, якого студенти назвали одним з організаторів залучення добровільних спостерігачів прокоментувати ситуацію по телефону відмовився, попросивши направити офіційний запит.

Нагадаємо, що Україна і країни Заходу заявили про невизнання російських виборів на території півострова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme