Окупанти заявили, що знайшли у річці під Севастополем фрагменти давньоримського корабля

В районі Севастополя російські археологи виявили фрагменти давнього корабля, імовірно римського періоду

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим.Реалії".

Про знахідку заявив 20 лютого керівник підводної археологічної експедиції Інституту сходознавства Російської академії наук, старший науковий співробітник Віктор Лебединський. Як повідомляє ТАСС, в районі селища Любимівка вчені підняли з дна гирла річки Бельбек два якоря та інші артефакти, передбачається, що це залишки корабля, який зазнав аварії поблизу берегів нинішнього Севастополя.

"Були виявлені два якоря, свинцеві плитки і свинцевий котел, що належать до Римського періоду історії Криму, це II-III століття нашої ери. Це дозволяє припустити, що ми маємо справу з катастрофою, тобто в цьому місці - а там глибина 6,5 метрів - дві тисячі років тому до берега був прибитий корабель і, швидше за все, зруйнований хвилями, а це його залишки. Зараз всі знахідки перевезені в Центр морських досліджень і технологій Севастопольського держуніверситету", - цитує агентство Лебединського.

За його словами, в операції з підйому знахідок брали участь вчені Інституту сходознавства Російської академії наук, співробітники Центру морських досліджень і технологій, студенти Севастопольського держуніверситету.

Знахідки направлені для подальшого вивчення, додав Лебединський.

8 лютого президент Академії наук Росії Олександр Сергєєв заявив, що російські вчені стали "володарями величезних багатств" через проведення численних археологічних розкопок на території окупованого Криму.

Міністерство культури України заявило, що дії Росії на території Криму завдають шкоди культурній спадщині України на території півострова. Такими діями порушуються вимоги закону України "Про охорону культурної спадщини", а також Конвенції ЮНЕСКО 1972 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим