Окупанти встановлять в Криму "спусковий гачок" для наведення протиракет

Російські окупанти планують розмістити в Криму новітню радіолокаційну станцію "Вороніж-СМ" національної системи попередження про ракетний напад (СПРН)

Окупанти встановлять в Криму "спусковий…

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на РІА "Новини-Крим".

Росія планує розмістити в Криму новітню радіолокаційну станцію "Вороніж-СМ" національної системи попередження про ракетний напад (СПРН), повідомив генеральний конструктор системи Сергій Боєв.

Таке рішення може бути прийнято через недоцільність відновлення станції "Дніпро" в Севастополі. На відміну від застарілого "Дніпра", який почали розробляти ще в середині 50-х років, "Вороніж-СМ" - це перспективна станція нового покоління з високою точністю виявлення цілей.

За словами Сергія Боєва, комплекси типу "Вороніж" - одні з найпотужніших. Індекси означають довжину хвиль, на яких вони працюють: М - метровий діапазон, ДМ - дециметровий, СМ - сантиметровий. Радар сантиметрового діапазону здатний зібрати максимум інформації про будь-яку ціль, що потрапила в зону покриття.

"Завдання у них різняться, - підкреслив генконструктор. - За задумом розробників, станції повинні одна одну перекривати радіолокаційними полями."

"Метрові" станції більш далекобійні, але менш точні. Найточніші - "сантиметрові", але у них, відповідно, менша дальність. Саме така в 2019 році буде запущена у Воркуті.

Станції нового покоління будуються дуже швидко. Якщо "Дарьяли" будувалися по десять років, то "Вороніж" ставиться і вводиться в експлуатацію за два-три роки.

Всі радіолокатори СПРН працюють у взаємодії з системами контролю космічного простору і протиракетної оборони Москви А-135, центральна ланка якої - МРЛС "Дон-2Н". Побудований у вигляді усіченої піраміди радар призначений для наведення протиракет.

"РЛС" "Дон-2Н"- це ключовий елемент системи протиракетної оборони Москви і Центрального промислового району на Росії. Нещодавно вона пройшла модернізацію, стала більш економічною." Зазвичай "Дон" знаходиться в сплячому режимі, "дивиться" вгору і чекає даних від інших РЛС. Активація відбувається автоматично і дуже швидко. Іншими словами, станції СПРН - "спускові гачки" для "Дона", - відзначає Сергій Боєв, який був заступником головного конструктора станції під час її випробувань і постановки на бойове чергування.

Нагадаємо, що президент Росії Путін попрохав Думу дозволити використання ППО на кордоні з Україною, Білоруссю та ЄС.

Фото: РІА Новини, Олександр Юрьєв.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme