Окупанти відкриють у Криму ісламський інститут

На з'їзді мусульман окупованого Криму підняли питання відродження інституту з підготовки теологів на базі медресе в Бахчисараї

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Меридіан Севастополь".

В околицях Бахчисарая планують відкрити ісламський інститут з підготовки теологів і духовенства. Його створять на базі найстарішого вищого навчального закладу Східної Європи. Таке рішення ухвалили на курултаї (з'їзді) мусульман Криму.

"Ухвалити рішення про відродження комплексу Зинджирли-медресе відповідно до його історичної та просвітницької місії і для відновлення вищого духовно-освітнього закладу мусульман Криму", - сказано в зверненні до мусульман.

Як пояснив заступник муфтія мусульман Криму Айдер Ісмаїлов, поки складно назвати конкретні терміни початку роботи інституту.

"Ми працюємо над відкриттям інституту. Але назвати терміни поки складно, тому що тут є проблеми, в тому числі бюрократичного характеру. Нам повинні спершу передати комплекс Зинджирли-медресе. Поки він ще не переданий", - підкреслив він.

Зинджирли-медресе заснований у Криму в 1500 році ханом Менглі I Герай.

Нагадаємо, що російські силовики постійно чинять тиск на кримських татар, не згодних з порядками окупантів на півострові.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим