Окупанти трощать дачі кримчан в інтересах 39 киян і маріупольців, троє з яких – Тарути, – РосЗМІ

Кілька будинків на території садового товариства "Світанок" на південному узбережжі Криму – в Партеніті були потрощені в присутності ОМОНу в інтересах так званих "українських власників"
 

Михайло Хомченко

Про це йдеться у статті "З-під ніг – у руки: Як у кримчан відбирають землю" у Новій газеті, передає Depo.Крим.

Під охороною озброєного до зубів ОМОНу у лютому були потрощені будинки у садівничому товариству "Світанок". В одного пенсіонера знесли літній будиночок, ковшем викопали фруктові дерева, зрівняли з землею город. В іншого спиляли ворота, виламали двері будинку, викидали з будинку меблі. Інші будинки у "Світанку" також готують до знесення в інтересах "українських власників", які виграли суперечку зі садовим товариством у "Верховному суді" Криму в 2017 році.

Проблеми у "Світанку" почалися після 2002 року, коли сусідній з товариством парк "Айвазовське" взяв в оренду на 49 років український мільярдер Сергій Тарута (нині народний депутат України з фракції "Батьківщини", – ред.) та звинуватив "Світанок" в руйнації схилу та стихійній забудові території  "будівлями жахливої архітектури". Після тривалої тяганини у грудні 2013 року землі "Світанку", які до цього перебували у колективній власності, селищна рада Партеніта передала 39 громадянам України, які проживають переважно в Києві та Маріуполі. Серед них виявилися і три людини з прізвищами Тарута. У коментарі виданню "Примітки" представник нових українських "власників" Костянтин Шевченко визнавав, що дві людини в списку – дочки олігарха Сергія Тарути Катерина і Тетяна.

Землю в Партеніті жителям Києва і Маріуполя було передано попри те, що за місяць до цього Європейський суд з прав людини визнав право членів садівничого товариства розпоряджатися спірною землею.

Після окупації півострова окупаційна влада визнала обидва права власності на землю: і за членами "Світанку", і за "українськими власниками". Згодом за позовом "прокурора" Алушти місцевий "суд" скасував рішення селищної ради про власність на землю 39 українців, але одна з "українських власниць" – Катерина Гончарова подала апеляцію. Її розглянув "Верховний суд Криму" та скасував рішення Алуштинського "суду", а відкрите за позовом "прокурора" провадження закрив.

Нині землі садового товариства перебувають у подвійній власності, але, по суті, ділянки у садівників відбирають. Члени "Світанку" розповідають, що нині українські власники продають ділянки іншим людям, в тому числі з Росії. Відповідно, росіяни стають добросовісними набувачами цієї землі. Член садівницького товариства "Світанок" Володимир Тарасов вважає, що у грудні 2013 року рішення селищної ради Партеніта саме й приймалися для того, аби перепродати землю.

Земля "Світанку" нині коштує приблизно 1,5 млн доларів.

Раніше "прокуратура" Криму почала перевірку законності придбання структурами Тарути лікувально-оздоровчого комплексу "Айвазовське" в прибережному місті Партеніті. Також повідомлялося, що Басманний районний суд Москви заарештував бізнес Тарути.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим