Проукраїнського активіста утримують в кримському СІЗО в нелюдських умовах

У камері СІЗО, де утримують громадянина України Володимира Балуха, разом з ним перебувають 20 осіб, але приміщення розраховане на 16 місць, і ліжок на всіх не вистачає

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на Кримську правозахисну групу.

За інформацією родичів, затриманим доводиться спати по черзі. Розмір камери - 42 кв.м. (6х7). При цьому, норма санітарної площі в камері на одну людину - чотири кв. м. На даний час на одного ув'язненого в камері доводиться трохи більше двох кв. м.

Про подібну ситуацію розповіли і родичі інших політв'язнів. Людям не вистачає вільного і особистого простору - всі особисті речі, включаючи продукти харчування, господарські засоби та засоби гігієни, зберігають в камері, де і так немає місця. У камерах нестерпно жарко і задушливо, так як температура повітря в Сімферополі вдень ​​піднімається до 40 градусів тепла. Білизну люди перуть і сушать просто в камерах. Від цього повітря в тісних приміщеннях стає занадто вологим.

Камери погано освітлені, в ув'язнених псується зір. У приміщеннях антисанітарія - таргани, мурахи та інші комахи. Затриманих кусають блохи і комарі. Туалет знаходиться просто в камері, він - один на всіх і затягнутий звичайною плівкою. Через це в камерах стоїть специфічний запах.

На прогулянку ув'язнених виводять в напіввідкрите приміщення, яке розміром менше самої камери, воно знаходиться під дахом і неба в ньому не видно.

Їжа, яку дають людям, практично неїстівна. В'язні можуть їсти тільки те, що передають близькі. Але продуктами доводиться ділитися з іншими ув'язненими. В результаті поганого харчування люди сильно схудли.

Такі умови утримання людей під вартою є неприйнятними. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, такі умови утримання під вартою є нелюдським і принижуючим гідність поводження.

Життя в таких жахливих умовах призводить до загострення хронічних хвороб в'язнів і появи нових. Зокрема, родичі Володимира Балуха повідомили, що його мучать головні болі через загострення гаймориту. Також загострилися проблеми з серцем, у Балуха підвищений тиск.

Про погіршення здоров'я людей в СІЗО часто заявляють кримські адвокати й родичі інших політв'язнів. КПГ зафіксувала скарги на ненадання своєчасної медичної допомоги Емір-Усеіну Куку, Арсену Джеппарову, Володимиру Дудці, Євгену Панову, громадянину України афганського походження Кабіру Мохаммаду. 20 червня різко погіршився стан здоров'я фігуранта "справи українських диверсантів" Володимира Присича. У нього, за інформацією родичів, оніміла частина голови, почалася кровотеча з носа, і він втратив свідомість.

При цьому, як повідомляють родичі, багатьом в'язням вчасно не надається медична допомога, а якщо і виявляється, то не в повному обсязі.

Нагадаємо, що ФСБ затримала Балуха вранці 8 грудня минулого року. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку, де живе Володимир Балух, виявлені 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим