Окупанти шукатимуть воду в Криму з неба і космосу

Пошук запасів води на півночі окупованого Криму може проводитись за допомогою вертольотів і зйомок з космосу

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на РІА Новини Крим.

"Передбачається комплекс заходів з метою дистанційного пошуку води. Це розвідка і за допомогою вертольотів, і проведення різних досліджень, пов'язаних зі зйомками з космосу, і так далі", - заявив глава Російської академії наук Олександр Сергєєв.

Раніше Сергєєв запропонував провести на півострові геофізичну розвідку, щоб знайти воду для потреб сільського господарства. Він не виключив, що "за час роботи Північно-Кримського каналу вона десь залишилася".

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, прокладений від Дніпра. Вона використовувалася для поливу сільгоспугідь.

Після окупації Криму Росією подача води по каналу на півострів була перекрита. Найбільші труднощі виникли у аграріїв на півночі Криму, яким довелося перейти на вирощування менш вологоємних культур, і в східній частині півострова.

Частково проблему водопостачання східного Криму вдалося вирішити після перекидання води з річки Біюк-Карасу в Північно-Кримський канал, а також бурінням нових артезіанських свердловин.

Нагадаємо, що у Криму пересихає Тайганське водосховище.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим