UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Окупанти продовжують видобувати в Керчі токсичний пісок

Видобуток токсичного піску в Керчі загрожує навколишньому середовищу Криму, заявили у Міністерстві з питань окупованиз територій

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим.Реалії".

Україна відстежує наслідки широкомасштабної видобутку токсичного піску з дамби Нижньо-Чурбашського хвостосховища, де зберігалися отруйні відходи підприємства "Камиш-Бурунський залізорудний комбінат", яке загрожує навколишньому середовищу Керченського півострова і Чорного моря.

Виїмка піску проводиться ТОВ "ГЕН Інвест" і ТОВ "Магістраль" на підставі договору з АТ "Камиш-Бурунський залізорудний комбінат", і є прямим порушенням російською владою екологічного законодавства.

Крім того, проведення таких робіт створює надзвичайну ситуацію і загрожує здоров'ю людей і навколишньому середовищу Чорного моря, зазначили в українському міністерстві.

"У процесі видобутку і доставки токсичний пісок неминуче потрапляє в повітря, а атмосферні опади вимивають отруту через зруйновану дамбу в акваторію Чорного моря", - йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що кількість миш'яку в відходах перевищує гранично допустиму концентрацію в 500 разів, вміст сурми - в три рази, ванадію - в 3,5 рази, хрому - в 1420 разів, фосфору і заліза - 341 і 370 відповідно.

У піску дамби, що межує з відходами, вміст миш'яку в 377 разів вище гранично допустимої концентрації. В глибині насипу концентрація небезпечних сполук зменшується, але їх все одно в 40 разів більше ніж гранично допустима концентрація.

Станом на кінець 2017 року, за результатами аналізу аерофотозйомки, на вказаній ділянці є ознаки продовження видобутку піску, повідомили в українському міністерстві.

Нагадаємо, що колишній "Кримський титан" завдає шкоди екології у прикордонних районах Херсонської області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"