Окупанти продали кримський "Новий світ" другу Путіна за 1,5 млрд рублів

Компанія "Південний проект" з Санкт-Петербурга купила 100% акцій АТ "Завод шампанських вин "Новий Світ" за 1,5 млрд рублів

Про це сьогодні, 20 грудня, під час відкритого конкурсу повідомила заступник так званого міністра майнових і земельних відносин Криму Оксана Лахіна, передає Depo.Крим з посилання на "Кримінформ".

ТОВ "Південний проект" визнали переможцем торгів, адже воно запропонувало на 3 млн рублів більше, ніж єдиний конкурент - московське ТОВ "ВООМ-Вох Інвест".

ТОВ "Південний проект" є 100-процентною "дочкою" банку "Росія", яким володіє друг російського президента Юрій Ковальчук. Основний вид діяльності підприємства - консультування з питань комерційної діяльності та управління. Зареєстрована компанія 23 листопада 2017 року.

Завод шампанських вин "Новий Світ", розташований в однойменному селищі недалеко від Судака, був заснований в 1878 році князем Левом Голіциним. З 1920 року він перебуває в держвласності: спочатку СРСР, потім України. У серпні 2017 року почався процес його перетворення в акціонерне товариство зі 100% часткою держави-окупанта. Статутний капітал склав 595 млн рублів. 20 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю кримський парламент узгодив включення заводу до плану приватизації на 2017 рік.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, "Новий світ" в окупованому Криму може перейти до друга Путіна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим