ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Окупанти приховують дані про кримських випускників та не пускають їх вчитися на бюджет

Упродовж декількох місяців наприкінці навчального року в анексованому Криму "зникають" діти

Depo.
11 червня 2018 17:01
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Радіо Свобода".

І кількість таких дітей вимірюється сотнями. Останніми роками освітня статистика Криму стала закритою. Дізнатися про цифри дуже складно, або інформація дуже суперечлива. Найчастіше використовуються цифри відсотків, не вказуючи, звідки вони відраховуються.

Але деякі цифри журналісти таки знайшли. Це кілька цифр ‒ скільки учнів і учениць почали в 11-му класі навчальний рік, і скільки закінчили. Є ще одна цифра ‒ скільки одинадцятикласників складали підсумковий твір (переказ). Цей "іспит" є обов'язковим для випускників, адже він стає своєрідним допуском до іспитів у кінці року. Пишуть підсумковий твір у лютому. Тоді на іспит були зареєстровані 10085 учнів та учениць. А 24 травня керівниця "Міністерства" освіти Криму Наталя Гончарова заявила, що кримські школи закінчили 9902 випускники та випускниці. Різниця становить 183 учні, а це майже 2% від загальної кількості дітей, які випускаються зі шкіл на півострові. Практично за два місяці зникло вісім класів.

І така ситуація відбувається в освітньому просторі анексованого Криму не вперше. У 2015-16 навчальному році "зникло" близько 600 випускників.

Незважаючи на репресивну політику і активне переселення росіян на півострів, кримчани розуміють безперспективність майбутнього для своїх дітей у кримських школах, пише експерт ЦГО "Альменда" Олег Охредько.

І якщо раніше Росія виділяла Криму близько 15 тисяч бюджетних місць у російських вишах, то сьогодні ‒ жодного місця.

А ось Україна в цьому році виділила близько трьох тисяч бюджетних місць у 35 кращих українських навчальних закладах вищої освіти.

Нагадаємо, що в окупованому Севастополі вдвічі зросла кількість абортів серед неповнолітніх.

Більше кримських новин читайте на Depo.Крим