Окупанти нищать та продають червонокнижні дерева біля "Тавриди"

Окупанти незаконно нищать рідкісні дерева біля майбутньої траси "Таврида" та вже зібралися продавати деревину

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Примітки".

Окупаційний уряд Севастополя готує нормативний акт: дерева, які занесені до Червоної книги міста і вирубані при прокладанні траси "Таврида", продаватимуть. 10% виручки надійдуть до місцевого бюджету, решта суми дістанеться дорожникам. Проблема одна - це незаконно.

У зв'язку з будівництвом траси "Таврида" на адміністративній території Севастополя, від Верхньосадового напряму до околиць Інкермана, йде масова вирубка дерев, в тому числі занесених до Червоної книги Севастополя.

Наприклад, від таких дерев, як ялівець і сосна Станкевича, під час будівництва дороги вже залишилися лише одні пеньки.

"Севприроднагляд" видав АТ "ВАД" - генеральному підряднику будівництва траси - дозвіл на вирубку червонокнижних зелених насаджень. Після зрубу цю деревину, згідно зі статтею 60 російського закону "Про охорону навколишнього середовища", можна використовувати тільки для збільшення червонокнижних насаджень, в іншому випадку її необхідно знищувати.

Будь-яка діяльність, яка веде до скорочення чисельності цих рослин та інших організмів і загалом погіршує середу їхнього життя, забороняється.

Зараз забудовник сміливо розмахує виданим йому дозволом і продовжує законно рубати зелені насадження Червоної книги. Але ось куди вивозять ці дерева після вирубки - невідомо. Де зараз знаходяться зрубані дерева, ніхто з чиновників не говорить. Як не говорять вони і про те, хто повинен контролювати, скільки дерев вже вирубали, і чи будуть відтворюватися червонокнижні зелені насадження знову.

Але журналісти дізналися те, що на даний момент "Севприроднаглядом" вже розробляється проект нормативного акту, який буде передбачати продаж червонокнижною деревини, що суперечить закону "Про особливо охоронні природні території" і Лісовому кодексу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook