Окупанти наближають Крим до екологічної катастрофи, - експерти

За підсумками "Другої кримської екологічної експедиції" найбільш благополучним в Криму регіоном назвали Ялту, а найгірша ситуація, за словами експертів, склалася в Бахчисарайському і Білогірському районах

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на РІА Новини Крим.

Фахівці привели "кричущі факти забруднення навколишнього середовища" внаслідок аварії на винзаводі "Коктебель" і поломки каналізаційного насоса в Бахчисарайському районі.

"Наші фахівці можуть з упевненістю говорити, що це були каналізаційні стоки, поверхнево-активні речовини та продукти гниття води. У Бахчисарайському районі в селі Віліне каналізація тече вулицями міста з листопада 2017 року. На станції зламався насос", - сказав директор природоохоронних програм організації "Зелений патруль", начальник першої і другої Кримської експедиції Роман Пукалов.

За даними активістів, на низку виявлених порушень звернула увагу прокуратура Криму, почавши перевірки. Зокрема, правоохоронці зацікавилися незаконною роботою кар'єру в селі Зуя Білогірського району.

Крім того, в Євпаторії незаконно засипають будівельним сміттям Мале Яли-Мойнакське озеро, біля якого буде побудований багатоповерховий комплекс.

"На березі озера будується комплекс з семи багатоповерхових будинків. За проектом забудови озеро практично зникне з поверхні землі, залишиться лише невеличке дзеркальце. Хоча об'єкт внесений до федерального реєстру водних об'єктів під номером 64К. Ліквідувати водойму або скорочувати його площу ніхто не може", - пояснив Пукалов.

За його словами, в день приїзду експертів-екологів роботи на березі озера призупинилися, але вже на наступний день знову почали їздити вантажівки, пересипаючи "інертні ґрунти і будівельне сміття на воду".

"Глава" адміністрації Євпаторії Андрій Філонов "не помічає" порушень, оскільки водойма, за його словами, "не представляє собою ніякої цінності і не є лікувальною".

"Це копань - штучно викопана водойма під час будівництва лінії піонерських таборів, які знаходяться в селищі Заозерне. Ця копань радіоактивна, бо там щебінь, арматура, граніт", - заявив "глава" Євпаторії.

Окупований Росією Крим знаходиться на 60 місці в "Екологічному рейтингу", складеному громадською організацією.

Нагадаємо, що море в Артбухті Севастополя залили нечистотами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим