Окупанти Криму вигадали, чим "напоїти" посушливі регіони

Кримські науковці хваляться, що розробили нову опріснювальну установку, щоб забезпечити посушливі регіони півострова питною водою

  • Крим
  • 9 листопада 2017 14:31

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на НТС.

Прилад для опріснення морської води - це спільна робота Севастопольського державного університету та Самарського державного аерокосмічного університету.

Зараз йде останнє тестування, і вже через три місяці почнуться перші випробування установки.

"Наразі ми виконали всі необхідні дослідження по морській воді. Ми виконали дослідження, які стосувалися саме роботи опріснювальної установки. У 2018 році, в лютому місяці, установка буде доставлена ​​до нас, до Севастополя", - розповіла завідуюча кафедрою техносферної безпеки Політехнічного інституту Севастопольського державного університету Лариса Нічкова.

Опріснювальну систему встановлять на території університету в районі бухти Голландія. До подачі в резервуар морська вода буде проходити перший етап очищення. За годину система зможе обробити до 10 кубічних метрів солоної води. Очищена, готова до вживання, вода буде накопичуватися в спеціальному баку. Планується, що її будуть доставляти в посушливі райони півострова.

Настільки вигідно це буде, покаже час. Спочатку систему випробують в тестовому режимі. Установку збирали на Росії, на самарському заводі "Металіст".

Науковці стверджують, що у порівнянні з зарубіжними аналогами вона буде більш економічною і ефективною. "За певних умов експлуатації ця установка дозволяє підключення до трубопровідної системи і надалі може використовуватись для села в цілому", - додала Лариса Нічкова.

Спільна розробка опріснювальної установки стала можлива завдяки гранту від окупантів. 170 мільйонів рублів поетапно виділяло їхнє Міністерство освіти і науки.

Нагадаємо, що окупанти вигадали ще один спосіб, як "напоїти" Північний Крим.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим