Окупанти Криму хвилюються, що перетворили Чорне море в "стічну канаву"

У Севастополі констатують, що Чорне море перетворили в "стічну канаву", а морська вода забруднена важкими металами, нафтою, нафтопродуктами, хімічними відходами і неочищеними стоками

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на ForPost.

Азовське і Чорне моря вважаються одними з найбільш забруднених. Високий ступінь забруднення підтвердило і недавнє дослідження, яке на замовлення МНС Росії проводила компанія "СканЕкс", повідомив начальник відділу нагляду на морі Південного регіону міжрегіонального управління по "Республіці" Крим і Севастополю Росприроднагляду Костянтин Сомік.

Водний басейн забруднений важкими металами, нафтою і нафтопродуктами, сміттям, хімічними відходами, неочищеними стічними водами. За даними "Морської Червоної книги", Чорне море займає одне з лідируючих місць за кількістю відходів, що скидаються в нього. Згідно з екологічним дослідженням, вода в Чорному морі забруднена залізом і нафтою понад допустиму норму в чотири рази. Норма концентрації заліза перевищена в чотири рази, нафтою і нафтопродуктами - приблизно в 1,2 - 1,8 рази.

Крім цього, в Чорному морі велика кількість суден. В Севастопольській бухті часто виявляють нафтові плями - це говорить про те, що люди, які займаються судноплавством, не дотримуються екологічних вимог і скидають в море забруднюючі речовини, в тому числі і нафтопродукти.

Також Сомік розповів, що різні предмети, які плавають у воді, сприймаються морськими "жителями" як їжа, і вони вмирають, поглинаючи їх.

Не меншою проблемою вважається поява у воді Чорного моря чужорідних видів. Найбільш стійкі з них приживаються в акваторії, розмножуються, знищують місцеві види планктону і змінюють екологію моря. Чужорідні види та інші чинники в свою чергу призводять до зменшення біологічного різноманіття екосистеми.

Нагадаємо, що у Криму висловили пропозицію обєднати Чорне море з Азовським.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook