Окупанти хотіли "віджати" картинну галерею імені Айвазовського у Криму

З неї збиралися зробити філію Третьяковської галереї

  • Крим
  • 8 листопада 2018 17:53

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Примітки".

Картинна галерея імені Айвазовського у Феодосії залишиться у власності Криму, питання про її передачу у так звану федеральну власність не варто, заявила "міністр" культури республіки Аріна Новосельська.

"Позиція про те, що галерея Айвазовського повинна залишитися в Криму, була донесена до голови уряду Росії і повністю прийнята. Питання на сьогоднішній день про те, що ми передаємо в федеральну власність, а вже тим більше робимо філією Третьяковської галереї, що не стоїть", - сказала Новосельська на засіданні ради так званої Громадської палати Криму.

За словами "міністра", в світі немає більшої колекції мариністичного живопису, ніж в галереї Айвазовського. "Це 12 тисяч одиниць зберігання і більше 400 живописних і графічних робіт великого художника, члена п'яти академій, почесного громадянина Феодосії і мецената Івана Айвазовського", - сказала вона.

У свою чергу глава "Громадської палати" Криму Григорій Іоффе повідомив, що до них раніше надійшов лист від директора департаменту музеїв міністерства культури Росії Владислава Кононова, в якому йшлося про опрацювання питання передачі картинної галереї імені Айвазовського в федеральну власність і створення на її базі філії Державної Третьяковської галереї .

Передача передбачала комплексну реконструкцію до 2022 року, збільшення загальної площі і формування музейного кварталу.

Нагадаємо, що окупанти проводять у Криму розкопки та привласнюють археологічні знахідки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим