Окупанти хочуть закрити кримськотатарську газету

На газету "Авдет" поскаржилися до "прокуратури" окупованого Криму

Про це йдеться на сайті газети, передає кореспондент Depo.Кіровоград.

На електронну адресу газети "Авдет" прийшла копія скарги в прокуратуру анексованого Росією Криму від імені Рустема Хаялі, який представився доктором історичних наук, в якій він вимагає "провести детальну перевірку газетних шпальт і закрити цю газету раз і назавжди".

Хаялі вважає, що "діяльність цієї газети в сучасному Криму є нонсенсом, а сама газета є п’ятою колоною в прихованій формі висловлюючи інтереси Меджлісу, так би мовити, працюючи тихою сапою".

На його думку, газета ніколи не висловлювала інтереси кримських татар, а "була рупором Меджлісу протягом 30 років". При цьому у виданні наголошують, що газета існує 26 років.

Хаялі також в некоректній формі висловився на адресу співробітників видання в темі електронного листа. "Я "знищу" вашу газету законним шляхом", - написав він.

У газеті вважають, що причиною цієї скарги стало те, що, на думку Хаялі, "Авдет" у 2012 році опублікував матеріал його монографії під чужим ім’ям.

"Авдет" уже намагається зв’язатися з автором матеріалу - студентом на той час - Селімом Алі, який надіслав текст "Виникнення і діяльність партії Міллі Фірка", котрий Хаялі вважає продуктом своєї інтелектуальної праці", - пише газета.

У прокуратурі анексованого Росією Криму скаргу Хаялі наразі не коментували.

Газета "Авдет" з 1 квітня 2015 року не має змоги повноцінно друкуватися, оскільки, незважаючи на неодноразові спроби отримати реєстрацію в Криму в рамках російського законодавства, кожен раз отримувала відмови. На даний час функціонує он-лайн версія видання. Виходить також друкована версія, однак через відсутність реєстрації видається обмеженим тиражем - 999 примірників.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook