UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Окупанти дозволили оскаржувати у судах "націоналізацію" майна у Криму

Конституційний суд на Росії зобов'язав суди приймати до розгляду скарги на націоналізацію об'єктів нерухомості в окупованому Криму

  • Крим
  • 7 листопада 2017 12:41

Окупанти дозволили оскаржувати у судах "…

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на РІА Новини Крим.

Приводом для розгляду справи послужили скарги ТОВ "Дайвінг-Центр" Соляріус ", ТОВ" ФОРМАТ-ІТ "і ТОВ" Промхолдинг ". Заявники оскаржили положення абзацу першого частини 2 статті 2, абзацу третього частини 1 і частини 3 статті 2-1 Закону Криму "Про особливості регулювання майнових і земельних відносин на території Республіки Крим", а також постанови незаконної Держради Криму "Про питання управління власністю Республіки Крим".

Згідно з нормами оскаржуваного закону, власники зберігають право власності на майно, яким вони володіли до окупації півострова, за винятком випадків, передбачених нормативним правовими актами на Росії і в Криму.

Обумовлюється, що право власності на нерухоме майно у колишнього правовласника припиняється з дня його включення до переліку майна, який обліковується як власність незаконної "Республіки".

На думку заявників, практика застосування оскаржуваних норм дозволяє позбавляти майна в позасудовому порядку і без будь-якої компенсації. "Сам по собі факт включення майна до переліку не може бути підставою для відмови судом у розгляді справи про правомірність введення в нього спірних об'єктів нерухомості. Суди не повинні підходити до розгляду таких питань формально і зобов'язані досліджувати фактичні обставини справи з урахуванням структурної перебудови економіки і перетворення відносин власності на спірне майно ", - йдеться в матеріалах суду.

Саме в такій інтерпретації, на думку Констутиційного суду, оспорювані норми не суперечать Конституції на Росії. Суд зазначає, що до переліка вносили майно, щодо якого існували "обґрунтовані припущення про його приналежність Україні", зокрема, у зв'язку з відсутністю правильно оформлених документів, що підтверджують право власності інших осіб на таке майно, безгосподарністю майна або ж відсутністю правових підстав вибуття його з державної власності.

При цьому КС вказав, що припинення права власності на кримське майно з дня включення його до переліку не зумовлює поширення дії даного правила на майно, право власності на яке виникло до 17 березня 2014 року і має належні правові підстави. Згідно з постановою КС, справи заявників підлягають перегляду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme