UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Оксамитовий сезон в окупованому Криму триває в ‎смітті та розрусі (ФОТО)

Напівзруйнований символ Феодосії, заховані у дворах локальні смітники, написи на стінах, недбайливі автовласники, - саме таким постає перед відпочиваючими курортне місто

Оксамитовий сезон в окупованому Криму тр…

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

Одна з наболілих проблем окупованої Феодосії - стихійні звалища. Постійно тліюче звалище на Човниках впритул підібралося до житлових будинків на Жовтневій. А міське звалище сховалося за парканом на вулиці Кримській. Йому за запахом і кількістю сміття анітрохи не поступаються локальні смітники, що туляться в дворах. Так, за парканом на вулиці Радянській від очей людських заховане звалище, що кишить бездомними собаками, сюди ж на ночівлю приходять безхатченки. З кожним днем ​​сміття стає все більше: тут і старе ганчір'я, і ​​поламані меблі, і спиляні гілки дерев.

В останні місяці увага громадськості прикута до ями, що утворилася на початку серпня неподалік Вічного вогню. У середині вересня в прес-службі "адміністрації" Феодосії заявили, що торги по реконструкції цієї ділянки дороги на завершальному етапі, і підрядник незабаром приступить до ремонту небезпечного провалу. Однак у жовтні жодних зрушень не помічено, хіба що листя з "посаджених" в яму гілок облетіла, та огороджувальні стрічки провиснули.

Щодо вежі. Перше обвалення вежі Святого Костянтина - архітектурного символу Феодосії -відбулося в серпні 2016 року - з південної частини почали випадати камені. В цей час феодосійці та громадські працівники неодноразово просили "владу" негайно приступити до реставрації пам'ятника архітектури, але почуті не були. Свою бездіяльність чиновники пояснювали тим, що вежа не значилася на балансі міста.

Стіну вежі Костянтина, що обвалилася та лежить купу каменів, що лежать поруч, лише обнесли попереджувальною стрічкою. Новий обвал не змусив себе довго чекати: після сильних дощів у травні 2017 року обрушилася ще одна частина стіни. Реставраційні роботи на об'єкті культурної спадщини федерального значення почалися через два місяці, в червні, коли відповідальність за ремонтні роботи взяла компанія ТОВ "Ніка", закінчивши перший етап робіт до серпня 2017 року.

Зараз прямі стіни башти укріплені дерев'яними щитами і підпорами, а похила частина споруди (контрфорс) обтягнута металевою сіткою. Огороджує об'єкт - тимчасовий металевий паркан - винесений до вулиці Горького і частково огороджує стіни барбакана - Турецького Бастіону. Підрядник запевняє, що така конструкція дозволить вежі протягнути ще пару-трійку років, до початку другого етапу реставраційних робіт.

За словами Світлани Гевчук (на червень 2017 року - "голова" муніципального округу), другий етап має розпочатися не раніше, ніж через рік, тобто влітку 2018 року. За цей період повинен бути виконаний проект реставрації об'єкта культурної спадщини, а також проведені дослідження древнього сполучного матеріалу стін, добірка матеріалу для укладання випали каменів, який сумісний з оригінальним розчином. Однак в січні 2018 року в прес-службі адміністрації Феодосії розповіли, що другий етап почнеться в кращому випадку в 2019, а то і в 2020 році. Як цікаво зсуваються терміни: рік раніше, рік пізніше - чи є різниця? А вежа XIII-XIV століть вистоїть?

Нагадаємо, що у мережі оприлюднили показові світлини потопаючих у смітті Севастополя та Феодосії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme