UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Окрім "Гобліна" на пост "глави" Криму претендують ще двоє

Президент держави-агресора Володимир Путін виніс на розгялд кримських "депутатів" три кандидатури на пост очільника маріонеткового уряду: діючого "главу" Сергія Аксьонова, а також Павла Шперова та Сергія Богатиренка. Усі троє є відомими колаборантами  

Окрім "Гобліна" на пост "глави" Криму пр…

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим.Реалії".

Новий "депутатський корпус" підконтрольного Росії кримського парламенту готується затвердити так званого главу Криму. Ця посада з'явилася в системі влади півострова після російської анексії в 2014 році.

П'ять років цю посаду займає Сергій Аксьонов, поєднуючи з постом глави кримського уряду. Хто тепер може очолити півострів, з'ясовували журналісти. Після російських виборів до кримського "парламенту" і місцевих рад, на півострові очікуються зміни в усіх органах влади. Одним з ключових кадрових рішень нового складу парламенту стане затвердження нового глави Криму - представницької посади, носій якої, по суті, є першою особою півострова.

На сусідній Росії губернаторів республік вибирають місцеві жителі таємним голосуванням на виборах. Сергія Аксьонова в Криму в 2014 році затвердив на цій посаді електронним голосуванням окупаційний кримський парламент, більшість в якому сформували його однопартійці з "Єдиної Росії".

Цього року процедура не зміниться. Нового главу Криму знову обиратимуть так звані депутати - з кандидатів, поданих президентом Росії Володимиром Путіним. "Президент вніс на розгляд три кандидатури: Аксьонова, Шперова і Богатиренка", - повідомив журналістам спікер кримського парламенту Володимир Константинов 10 вересня.

Сергію Аксьонову 46 років. Він уродженець молдавського міста Бєльці, багато років живе в Криму. Згідно з офіційною біографією, має економічну освіту і диплом Сімферопольського вищого військово-політичного училища, наявність якого спростовують в Міноборони України. У минулому - бізнесмен, пізніше - глава проросійських громадських організацій в Криму і партії "Русское єдінство", екс-депутат Верховної Ради АРК. У 2014 році підтримував російські сили під час захоплення Криму, очолив спочатку окупаційний, а потім підконтрольний Росії уряд Криму.

Ще одним претендентом на пост глави Криму в списку Володимира Путіна значиться Павло Шперов. 48-річний кримчанин зараз займає пост депутата Держдуми Росії, є членом комітету у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками.

Політик народився в Сімферополі, навчався на Росії. Згідно з офіційною біографією, в Криму він був учасником "Конгресу російських громад Криму" і руху "Севастополь-Крим-Росія". До 2014 року Павло Шперов займався бізнесом у сфері торгівлі продуктами харчування. З 2008 року - отаман "Таврійської козачої сотні". У лютому 2014 року очолив штаб 10-ї роти формування "кримська самооборона". Нагороджений за це російськими "медалями". У вересні 2014 року Шперов став депутатом підконтрольного Росії кримського парламенту. У 2016 році склав депутатські повноваження, оскільки був обраний незаконним депутатом Держдуми Росії і поїхав в Москву.

Третій кандидат в "губернатори" Криму - глава партійного списку КПРФ і лідер кримської партійної організації 40-річний Сергій Богатиренко.
Політик родом із Севастополя, колишній депутат Севастопольської міськради, багато років полягає в лаваж комуністів. До 2014 року Богатиренко був другим секретарем Севастопольського міського комітету Компартії України. У 2012 році балотувався в народні депутати України від цієї партії, але в парламент не пройшов. Після російської анексії Криму Богатиренко став першим секретарем кримського рескому КПРФ, є помічником депутата Держдуми Росії Юрія Афоніна. У 2014 році Сергій Богатиренко балотувався в російський парламент Севастополя, але депутатом не став.

Нагадаємо, що місцеві знавці стверджують, що структура виконавчої влади в Криму зміниться: якщо сьогодні самопроголошений "глава" Криму Сергій Аксьонов одночасно очолює і Раду міністрів, то після виборів функції можуть бути розділені.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook