На Росії у в'язниці помер засуджений у Криму українець

У виправній колонії №1 в Республіці Адигея Росії 8 вересня помер громадянин України Валерій Керімов

Про це на прес-конференції в Києві розповів адвокат ГО "Регіональний центр прав людини" та експерт Української Гельсінської спілки з прав людини Роман Мартиновський, пише Depo.Кропивницький з посиланням на "Крим. Реалії".

Керімов був засуджений Гагарінським і Балаклавськими судами Севастополя до шести років позбавлення волі. Він перебував під вартою з грудня 2014 року. На початку 2016-го його вивезли на територію Росії, звідки він звернувся до українських правозахисників з проханням допомогти в переведенні на територію України.

За словами Мартиновського, Керімов був тяжко хворий, в тому числі на туберкульоз та гепатити В і С, проте відповідна медична допомога надана не була.

"У цій колонії, як і в інших в Росії, є неписане правило - адміністрація забороняє засудженим мати на руках будь-які медичні документи, які підтверджують стан їх здоров'я. А без документів дуже складно поскаржитися в який-небудь орган, а тим більше в Європейський суд з прав людини", - зазначив Мартиновський.

За словами правозахисника, ув'язнений звертався з клопотанням про скасування йому міри покарання в зв'язку з тим, що "мав захворювання, яке дає громадянину право бути звільненим від відбування покарання, відповідно до російського законодавства". За два тижні до смерті російський суд відмовив Керімову в задоволенні клопотання.

Незважаючи на вжиті адвокатом і українськими правозахисниками дії, в російській в'язниці так і не надали можливість обстеження і лікування для ув'язненого.

Як повідомив експерт Української Гельсінської спілки з прав людини, в подібній ситуації в російських в'язницях перебувають шість громадян України, які були засуджені в Криму. Стан здоров'я Івана Федірка, Валерія Макарова, Віктора Луцишина, Євгенія Давидова, Юрія Саєнка, Андрія Лугина погіршується і потребує негайного лікування.

При цьому Мартиновський уточнив, що мова йде не про політичних в'язнів.

Він додав, що процес передачі ув'язнених передбачається кількома конвенціями міжнародного права, використання яких українськими дипломатичними структурами буде означати визнання Криму територією Російською Федерацією і фактичну легітимацію анексії півострова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим