На Росії допускають можливість обміну українських моряків

Процес може початися після винесення вироку і президентських виборів в Україні

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Известия".

Москва може в цьому році обміняти українських моряків, затриманих після провокації в Чорному морі, на росіян, які перебувають в ув'язненні на Україні. Про це повідомило російське високопоставлене дипломатичне джерело. Співрозмовники в українських урядових і парламентських колах підтвердили в бесіді, що обмін, швидше за все, відбудеться після президентських виборів в країні. У Держдумі запевнили: процес обміну почнеться тільки після оголошення вироку українським морякам.

" Багато що залежить від української сторони, наскільки Київ буде готовий йти на конкретні домовленості. Проте треба розуміти, що зараз обміняти українських моряків неможливо. Вони не військовополонені, як намагається їх виставити Київ. А значить, треба дочекатися рішення суду, після чого можна розмовляти про обмін, - заявило високопоставлене джерело в російських дипломатичних колах. - В українських тюрмах сидить досить багато росіян, яких треба визволяти. Однак до виборів на Україні це навряд чи можливо, оскільки Петро Порошенко відразу почне видавати це за свою перемогу".

Для Києва повернення затриманих моряків є одним з головних зовнішньополітичних пріоритетів, відзначили в бесіді джерела в українських урядових і парламентських колах.

"Ми хочемо, щоб хлопці якомога раніше повернулися додому. У нас є кого запропонувати Росії для обміну, і про це нещодавно говорив наш генеральний прокурор (Юрій Луценко на початку грудня 2018 року заявив, що Київ утримує понад 300 осіб, яких він готовий запропонувати Москві для обміну на українських моряків – Ред.), - зазначив один зі співрозмовників. - Зрозуміло, що до президентських виборів обмін навряд чи відбудеться. Тому ситуація, швидше за все, вирішиться вже після березня".

Президент Росії Володимир Путін в кінці минулого року заявив, що питання про подальшу долю українських моряків можна буде обговорювати тільки після винесення вироків по їх справі.

Обмін в'язнями і затриманими особами між Росією і Україною в доступному для огляду майбутньому цілком реальний, упевнений голова комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашников. Він пояснив, що подібний процес може відбутися навіть за умови, що двосторонні стосунки перебувають у кризі.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим