Море в цятку і Чечня: В Криму "ставлять на лічильник" сміття та туристів

Цього тижня в Криму так і не почався сезон. Зате постійно обривались усілякі мости

Море в цятку і Чечня: В Криму "ставлять…

Depo.Крим нaгaдує, чим жив окуповaний укрaїнський півострів минулого тижня.

Почати варто з того, що прогнози про платне кримське сонце справдилися: очільник Росії таки підписав закон про впровадження курортного збору, оперативно "підкинутий" Держдумою напередодні. Збирати гроші з відпочивальників будуть в Краснодарському, Алтайському, Ставропольському краях, а також в окупованому Криму за виключенням Севастополя, який брати участь в "експерименті" вчасно відмовився. Тепер любителі совкосервісу "в рідній гавані" платитимуть за занурення в російську реальність по 50 рублів за добу з людини. Турецькі готелі у захваті.

Єдине питання – чи буде з кого брати той збір. Адже сезон в Криму знову так і не розпочався. Про що зайвий раз свідчить відео, зроблене минулого тижня на трасі до Чонгару – українці, черги яких періодично ввижаються російським Лавровим на в'їзді до окупованого півострова, в гості явно не поспішають. Та й куди? "Московські друзі" там нахазяйнували вже так, що навіть нещодавно створене сиплеться на очах. Як, наприклад, підвісний міст до скелі Діва у Сімеїзі: його рекламували як "популярний туристичний об'єкт", а він не витримав випробовування Кримом і вчинив акт самогубства, аби тіки його не топтали туристи з Тагіла та тому подібних Челябінськів.

Взагалі з мостами цього тижня у кримчан не склалося. Так, 28 липня весь півострів залишився без електрики, бо всі чотири гілки "енергомоста" з Кубані раптом були вирублені через аварію. А поки кримчани лізли в коморах в пошуках старих добрих генераторів, їх розважали піснею. Теж про міст, але вже інший – через Керченську протоку. Новий хіт виконаний "ансамблем" у складі 6 жінок похилого віку розповідає про вічне: як же добре, що блудний син повенувся до матері. Хоча, якщо подумати головою, нормальні дорослі сини діло роблять і гроші у родину несуть, а не блудять і з пристарілими батьками живуть.

І знову про туризм. Свого часу російські ЗМІ доклали чимало зусиль в залякуванні обивателя то радіоактивним бочками в українському Чорному морі, то медузами-мутантами. Але нині чомусь мовчать, хоча напередодні їх, наприклад, накрило хмарами сарани – справжньої, а не вигаданої. Цього ж тижня "сюрприз" підкинуло і море: Західний Крим, зокрема в районі мису Тарханкут, потерпав від нашестя медуз. Море стало не Чорним, не синім і навіть не зеленим. Море стало в цяточку.

Тим часом кримська влада не забуває про буденне. В Сімферополі за відсутності туристів вирішили поставити на облік хоча б сміттєві баки. Нині розробляють документацію, щоб облаштувати датчиками баки і контейнери, і знати, скільки сміття приносить кожен. Ну, як кажуть, чим би дитя не тішилося…

І знову Сімферополь. В кримській столиці, який пограбував зоомагазин за допомогою вуличного кота. Схема проста і невибаглива. Десь на вулиці розшукується муркотун, який готовий датися у руки, а не видерти очі. Далі можна сміливо йти в магазин і, демонструючи тварину, просити дати щось для "домашнього" улюбленця. Бажано називати щось, що не лежить на прилавку. А поки продавець ходить у підсобку чи риється в крамі, треба швиденько забирати гроші з каси і йти геть. "Навар" гарантований. Підвищена увага правоохоронців, щоправда, також.

Загалом же Крим продовжують натхненно дерибанити. До справи підключаються всі, кому не ліньки – гоблінська влада не відмовить нікому. Цього разу ласе держмайно перейшло "братній" Чечні. Яке саме – поки не кажуть. Але відомо, що розташоване воно на 15 км Судакського шосе в Алушті. А на 15 км в Алушті розташований літній дитячий табір Кримспоживспілки…

Крадуть все – особливо розуміючи, що за це нічого не будуть. Так, невідомі вандали старанно трощать непрацюючі автозаправок SHELL. Працювати ця іноземна мережа в Криму не може. Були розмови про продаж, але ціну назвали копійчану. А далі вже в хід пішов принцип "ні собі, ні людям". Окупанти, як є окупанти.

Чорні часи настали і для кримських виноградників. За України їхня загальна площа сягала 100 тисяч гектар. Нині – близько 30 тисяч гектар, тобто в 3 рази менше. Схоже, ситуація крутіша за "боротьбу з алкоголізмом" Горбачова. Вирішують проблему приблизно так же – базіканням. "Щоб відродити галузь і повернути їй колишні масштаби необхідно вирішити низку проблемних питань, як на федеральному, так і на регіональному рівнях…" – кажуть посіпаки окупантів. Просто почати працювати, вочевидь, ніхто навіть не думає.

Цього тижня продовжилися і розправи над українськими громадянами, захопленими в Криму. Так, 26 квітня Північно-Кавказький окружний військовий суд у Росії засудив Руслана Зейтуллаєва на 7 років позбавлення волі за "участь в терористичному співтоваристві". Російській прокуратурі така "доброта" не сподобалася і вона вирок оскаржида. Суд тут же дослухався до "колег" і визнав Зейтулаєва не просто учасником, а організатором "терористичного співтовариства", що передбачає 15 років позбавлення волі. Отак от все просто, по-сталінськи: береться людина, шиється їй справа, в процесі вигадується злочин – і ще одне зіпсоване безвинне життя готове.

Сумно, але в той же день в Криму вкотре зник кримський татарин. Рустем Османов, житель села Корбек (Ізобільне), що під Алуштою, зник дорогою додому. Родичі збились з ніг. "Правоохоронці" не теляться.

Російські суди цього тижня особливо лютували. Так, історика Олексія Чернія, засудженого на 7 років у справі Олега Сенцова, примусово зробили "громадянином Росії". Мовляв, заяву про відмову приймати російське громадянство, подану в 18 квітня 2014 року не знайдена. А значить, Черній – русскій. Хоче він того, чи ні.

Поки одних судили, інші "святкували". Приводом для гуляння став "День Військово-морського флоту Росії", а фактично – ще СРСР. В севастопольській програмі – прапори, безкозирки, тематичні повітряні кулі, сувеніри-пілотки і "ісконно кримські" казаки з нагайками. Вхід невільний: приморський бульвар і кращі виходи до моря напередодні обнесли парканом, на дозволених входах встановили рамки-металошукачі. До переглядових майданчиків пускали по квитках, вартість яких починалась від двох тисяч рублів (близько 870 гривень) з людини або за запрошеннями від "уряду" міста. І правильно. За свято треба платити. Так на Росії здавна заведено.

Перед тим, як святкувати, окупанти встигли привезти на півострів своїх сирійських друзів – 14 тамтешніх моряків мають взяти участь в конкурсі військових водолазів "Глибина". Серед інших команд – не менш дружня Венесуела і Іран. Везли "дорогих гостей" через Москву. Сподіваємося, хтось їм та й натякне, що найкраща глибина для окупантів та їхніх поплічників – два метри. Тіки не в морі, а на суші. Хоча можна і в море – з подарунковою цеглою на шиї.

Тим часом за всіми цими нервовими рухами дуже уважно стежать з протилежного боку земної кулі. І розуміють, що жодних висновків не зроблено, і лікуватися пацієнт не збирається. А значить, вся надія – на примусову шпиталізацію.

Закінчити огляд хочеться, все ж таки, на позитивній ноті. Київ, на відміну від Москви, нарешті врахував свої помилки, і починає повзучу українізацію Крима. Стартує з інформаційного середовища: Національна рада з питань телебачення і радіомовлення визначила телеканали, які мовитимуть на Крим. Переможцями конкурсу стали телеканал "UА:КРИМ", Чорноморська ТРК, канал ICTV, 5 канал та телеканал "Прямий". Територія мовлення – с. Чонгар, області, міста Джанкой, Красноперекопськ, а також Джанкойський та Красноперекопський райони Автономної Республіки Крим. І хоча, здається, це дрібна новина, вона має дуже глибокий підтекст. Адже свідчить: Крим віддавати ніхто не збирається. Крим від України не відірвати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme