Міст-убивця і саморобний недомесенджер: Як окупанти експериментують над кримчанами

Ялта прийняла "Гоблін-форум", а Євпаторію робитимуть "розумною"

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Минулого тижня стало відомо, що фігуранта справи про "кримських диверсантів" Дмитра Штиблікова, незаконно засудженого в окупованому Криму, етапували до колонії в російському Омську. Там чоловік має відбувати призначене покарання протягом п'яти років.

Ще менше пощастило принаймні чотирьом в'язнями Кремля, які раніше були кинуті до Сімферопольського СІЗО. Минулого тижня Кримська правозахисна група оприлюднила інформацію, що там були знайдені повішеними Сервер Білялов (69 років), Олег Гончаров (46 років) і Дмитро Шиповнік (23 роки). А 39-річного Іслама Іскерова знайшли з перерізаним горлом. Окупанти особливо не обтяжили себе спробами замести сліди свого злочину і видали всі ці випадки смертей за самогубство.

Продовжує вбивати і Кримський міст. У ніч на 18 квітня на його будівництві загинув 43-річний чоловік, який зірвався з 30-метрової висоти опор. Цей випадок також намагалися всіляко приховати. Як приклад, у хроніці силовиків він відобразився як "один нещасний випадок із смертельним фіналом". Жертва без імені, місця проживання і року народження. Якби не громадськість, згодом би виявилося, що його там ніколи і не було…

Тим часом у Криму створюють "казачі дружини" для придушення громадянських протестів. Це будуть воєнізовані формування, підпорядковані окупаційній владі. При цьому проект повністю організовується та координується ФСБ Росії. Крім основної задачі "охорони громадського порядку", так звані казачі дружини можуть задіювати для проникнення на материкову частину України з метою розвідки та диверсійної діяльності.

А от самопроголошений "уряд" окупованого Криму вчинив чергову диверсію, передавши у власність Росії ділянку Тузлинської коси, по якій проходить міст через Керченську протоку. Йдеться про земельну ділянку площею 6530 квадратних метрів, яку тепер цілком і повністю контролюватиме Кремль.

Між тим, члени кримської громадської організації "Зелений патруль" дійшли висновку, що східні регіони Криму зіткнуться з гострим дефіцитом води вже найближчим часом. Окупанти вже викачали Тайганське водосховище, рятуючи від обезводнення Керч, Феодосію і Судак, а сусіднє Білогірське водосховище заповнене лише на третину. Таким чином вже за кілька місяців, акурат в розпал літа, кримчанам на сході півострова, ймовірно, доведеться жити в режимі жорсткої економії води.

А от на Євпаторію чекає експеримент. Окупанти обрали її кримським майданчиком для реалізації пілотного проекту "Розумне місто". Ідею запропонував заступник міністра будівництва і ЖКГ Росії Андрій Чибис, а так званий глава уряду Криму Сергій Аксьонов її підтримав. Щоправда, коли Євпаторія стане "розумною", поки не повідомляється. Мабуть, щоб не лякати містян завчасно.

Минулого тижня в окупованому Криму провели "Гоблін-форум". Його учасники, а це майже три тисячі представників з 60 країн світу, назлодіювали на 162 мільярди рублів. Саме на таку суму під час незаконного Ялтинського міжнародного економічного форуму понапідписували угод. Іноземним гостям окупантів це вже аукнулося першими неприємностями: прокуратура АРК внесла їх до "чорного списку".

А от після заборони "Телеграму" окупанти хочуть "впарити" кримчанам новий месенджер. Розробили його фахівці компанії" "Кримтехнології". Вони також заявили, що за два дні до тестування кримського месенджера "Діалог М" приєдналися більше тисячі користувачів. Зараз "Діалог М" дозволяє обмінюватися текстовими повідомленнями і файлами, створювати групи для обговорення, здійснювати аудіо- і відеодзвінки. Окупанти чомусь впевнені, що їхній "сирий" месенджер незабаром нічим не поступатиметься популярним світовим додаткам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим