Мільярд на "віджатому" і суїцид з третьої спроби: Чому Санта у Крим не прийде

"Гоблін" пообіцяв чиновникам "радикальні заходи" і кличе на окупований півострів китайців

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Окупаційна влада знову влаштувала облаву на кримськотатарських активістів у кількох населених пунктах. Після обшуків у їхніх будинках російські силовики вилучили телефони і ноутбуки. П'ятьох осіб затримали та відвезли у відділки "на розмову", після чого таки відпустили. Водночас кримського татарина Сейтумера Сейтумерова оштрафували рішенням суду на 2000 рублів. Йому приписали пропаганду нацистської атрибутики або символіки екстремістських для Кремля організацій.

На окупованому півострові минулого тижня провели так званий "Форум друзів Криму". Збіговисько начебто зібрало близько 90 делегатів з 32 країн світу. Єдиним виразним підсумком заходу стало створення так званої Асоціації друзів Криму - неформального клубу політиків, парламентарів і громадських діячів з різних держав, які симпатизують Кремлю. Крім того, окупанти повідомили, що тепер щорічно кликатимуть у Крим своїх "друзів" на аналогічні форуми.

Минулого тижня депутати так званої Державної ради Криму проголосували за продаж мережі з 11 автозаправних станцій і кількох нежитлових приміщень, які відібрали в українського олігарха Ігоря Коломойського. На "віджатому" майні окупанти збираються наварити 1 млрд рублів.

Тим часом "Гоблін" визнав, що окупаційним чиновникам чхати на проблеми кримчан. Зробив він це після свого чергового вояжу в народ. Відразу по закінченню прийому в Феодосії так званий глава Криму Сергій Аксьонов заявив, що посадовці та депутати на місцях проявляють повну байдужість і апатію, а ще відверто не бажають спілкуватися з людьми та вирішувати їхні питання. Аксьонов пообіцяв вжити "радикальні заходи" та "зробити оргвисновки". Чекаємо, чия голова полетить наступною.

Поки що ж Аксьонов звільнив керівника комітету по цінах і тарифах на окупованому півострові Ніну Зотович. Причини такого рішення не уточнюються. Відомо лише, що Зотович раптово втратила свою посаду, на якій перебувала з квітня 2016 року, "за згодою сторін".

Спорожніло минулого тижня і крісло головного антимонопольника окупованого Криму. Тимофій Кураєв, який працював на цій посаді з 2014 року, вчинив суїцид. Пізніше стало відомо, що чоловік повісився вдома у ванній кімнаті, причому з третьої спроби. На додачу ще й зняв самогубство на відео за допомогою планшету. Причини такого вчинку залишилися загадкою, але російські силовики порушили кримінальну справу за доведення до самогубства. Хто саме "довів" Кураєва, поки питання відкрите.

Відкритим – вочевидь, навічно – лишається і питання забезпечення Криму водою. Окупанти заявили, що вигадали, чим напоїти посушливі регіони півострова. Кримські науковці похвалилися, що розробили нову опріснювальну установку, яка дозволить вирішити проблему гострого дефіциту питної води на півострові. Поки що її тестують у лабораторних умовах, а випробувати на практиці обіцяють за три місяці. Опріснювальну систему встановлять у Севастополі в районі бухти Голландія. Кажуть, що за годину система зможе обробити до 10 кубічних метрів солоної води. Щоправда, настільки вигідно це буде, поки ніхто не знає. Слід зазначити, що в даному випадку звертає на себе увагу місце розташування установки: Севастополь, бухта Голландія. Тобто, знову ж таки, поближче до "серця" військової бази, на яке перетворено півострів. А не до звичайних кримчан, які найбільше потерпають від посухи, спровокованої московською агресією.

Невідомо, чи кинуть оком на Крим китайці, але на них там чекають. Окупанти готуються до напливу туристів з Піднебесної вже наступного року. Так зване "міністерство" курортів і туризму окупованого Росією півострова почало прийом документів від місцевих туроператорів, які бажають у 2018 році приймати і обслуговувати туристів з Китаю в рамках безвізових туристичних поїздок. Скільки фірм купляться на пропозицію збагатіти за рахунок грошей із кишень самовпевнених китайців, які не побояться приїхати в Крим, стане відомо після 15 грудня.

І наостанок – трохи святкового. Окупанти, які вже "перемогли" словосполучення "кофе-брейк", тепер оголосили війну… Санта-Клаусу. У Феодосії, готують масове відзначення дня народження незмінного для "русского міра" новорічного персонажу – Діда Мороза. Все б нічого, якби самі окупанти не проговорилися, що дійство проведуть у рамках боротьби з іноземним Санта-Клаусом. Ельфи з оленями, мабуть, плакали б зо сміху…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим