Майнінг для "чайників" і "Гоблін"-підлабузник, ябо Як окупований Крим захворів на біткоїн

Робітники страйкують, сміття поширюється, але чиновники мріють про криптовалютні кишені

Майнінг для "чайників" і "Гоблін"-підлаб…

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Репресивна машина Кремля не зупиняється. Минулого тижня окупанти обшукали будинок кримськотатарського активіста Фазила Ібраїмова в Сімферополі. Цього разу шукали не вибухівку чи інші "докази підготовки диверсій", а ісламську літературу та документи на захисників самобудів. Попри підігнаний автозак, нікого не арештували, але після того, як Ібраїмов підписав протокол обшуку, силовики пообіцяли додатково викликати його на допит.

А от українському політв'язню Володимиру Балуху, якого відпустили під домашній арешт, окупанти фабрикують нову справу. Чоловіку надали постанову про його притягнення як обвинуваченого за статтею про дезорганізацію діяльності закладів, що забезпечують ізоляцію від суспільства. Нове звинувачення висунули в рамках кримінальної справи, відкритої під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя. Тепер це може потягнути за собою більш серйозні наслідки для українця, аж до його примусового повернення за грати.

У неволі ще як мінімум до 9 березня 2018 року залишаться й троє фігурантів "бахчисарайської справи" щодо забороненої на Росії організації "Хізб ут-Тахрір". Минулого тижня окупаційний Київський райсуд Сімферополя продовжив на три місяці термін перебування в СІЗО кримським татарам Сейрану Салієву, Мемету Бєлялову та Тимуру Ібрагімову.

За грати в окупованому Криму потрапив і заступник голови підконтрольної Кремлю Антимонопольної служби по Криму і Севастополю В'ячеслав Токарєв. Його затримали на робочому місці за хабар у 3 млн рублів. Пізніше з'ясувалося, що "зацікавитися" персоною Токарєва силовиків попросив так званий глава уряду Криму Сергій Аксьонов. "Віддячив", мабуть, за те, що затриманий свого часу перейшов на бік окупантів.

Минулого тижня в окупованому Криму подав у відставку ключовий міністр "Гобліна". Зокрема, керівник відомства з питань економічного розвитку Андрій Мельников написав заяву на звільнення за власним бажанням. Цього разу причиною раптовою відставки назвали сімейні обставини посадовця. Щоправда, вони не завадять Мельникову тимчасово лишитися в кріслі до 21 грудня.

А от порожні вакансії в сфері охорони здоров'я Криму "Гоблін" спробує закрити фінансовими обіцянками для майбутніх спеціалістів. Минулого тижня стало відомо, що незаконна влада окупованого півострова планує в 2018 році виділити 72 млн рублів на виплату компенсацій вартості оренди житла лікарям, які ризикнуть приїхати працювати в Крим із Росії. Кожен із таких зможе отримати компенсацію вартості оренди житла в розмірі до 30 тисяч рублів.

На компенсацію, але від Кремля і за своє підлабузництво, може розраховувати і самопроголошений "глава" Криму Сергій Аксьонов. Минулого тижня він публічно "прогнувся" перед президентом держави-агресора. Фразами про "історичну особистість" та "діяча світового масштабу" Аксьонов відгукнувся на рішення Путіна йти на нові президентські вибори в Росії. Крім цього Аксьонов додав, що путінська окупація "врятувала сотні кримчан від війни". А ще від нормальної медицини, питної води, якісних продуктів, безвізу з Європою, туристів і багато чого іншого…

Зате від сміття кримчан ніхто поки не рятує. На окупованому півострові розростаються несанкціоновані заміські сміттєзвалища. Минулого тижня на цьому наголосили у місцевому осередку путінського проекту "Загальноросійський народний фронт". Зокрема, серед звалищ, масштаби яких збільшуються, попри неодноразові звернення до окупаційної влади з проханням запобігти проблемі, назвали звалища на території колишнього хімічного складу біля села Залізничне Бахчисарайського району, біля Куйбишевського сільського поселення і в районі річки Коккозки. Прибирати сміття не тільки у вказаних місцях, а й на іншій території, немає кому, бо кримські чиновники зайняті думками про високе.

Високе – це біткоїни, з огляду на стрімкий ріст курсу криптовалюти у порівнянні до долара. В окупованому Криму ними вже не просто марять, а серйозно хворіють. Минулого тижня стало відомо, що Севастополь може стати плацдармом для створення першого на півострові криптомайданчика. Ідея передбачає впровадження технології блокчейн в процес надання державних послуг, забезпечення функціонування криптовалютної біржі, регульованого обороту криптовалюти і навіть криптовалютних банкоматів. Схоже, звичайних "дєнєг" в окупованому Криму вже зовсім немає…

Можливо, саме через дефіцит рублів низці будівельників газопроводу до Севастопольської ТЕС не платять заробітну плату ще з липня. Ошукані працівники минулого тижня відмовилися виходити на роботу. Підрядна ж організація назвала страйк будівельників газопроводу "денормалізацією клімату в колективі". Людей звинуватили в тому, що вони "помилково думають, що можуть чинити психологічний тиск на керівництво з метою отримання особистої вигоди". І дійсно, якось не по-російськи це вимагати гроші за виконану роботу. Максимум – пляшка, а краще – дві, а потім можна "майнити" криптовалюту…

І наостанок – про цікаву знахідку. Археологічна експедиція виявила під Бахчисараєм в зоні будівництва траси "Таврида" масове поховання людей без голів. Це не представники і навіть не прихильники "русского міра", бо вчені припускають, що йдеться про поховання часів, коли на місці Москви ще жаби квакали - орієнтовно X-XII століття. Всього в розкопаних ровах виявили останки більше 70 людей. Кажуть, що все дуже схоже на масову страту полонених.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme