Кримськотатарська активістка Веджіє Кашка могла померти від удару автоматом

Ветерана кримськотатарського руху Веджіє Кашка перед смертю вдарили прикладом автомата російські силовики 

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Громадське радіо".

Під час затримання кримчан Казима Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджі 23 листопада 2017 року до ветерана кримськотатарського руху Веджіє Кашка працівники Росгвардії в окупованому Криму теж застосували силу. Її вдарили прикладом автомата, повідомив в ефірі адвокат Микола Полозов.

"Це тендітна жінка, якій було 83 роки. Версія російської влади про те, що нібито у неї була хвороба серця і вона загинула він ішемічної хвороби ніяк не корелюється з тими даними, які у мене є", - сказав Полозов.

За його інформацією, на тілі Веджіє Кашка були пошкодження, які не відображені в експертизі. Якщо дійде до ексгумації, це буде чітко видно одразу.

"Щоб оскаржити дії слідчого щодо відмови у порушенні кримінальної справи, потрібно провести альтернативну судово-медичну експертизу. Я вже знайшов експерта на Росії. Можливо, ще одна експертиза проводитиметься в Україні, але для того, щоб її провести, потрібно зібрати ще матеріали і от зараз я цим займаюся", - пояснив адвокат.

Микола Полозов наголосив, що після отримання результатів цієї експертизи буде можливість оскаржити дії влади в окупованому Криму.

"У мене склалося враження, що завдання вбити її у них (співробітники Росгвардії, - ред.) не було. Але непропорційне застосування сили до цієї жінки призвело до трагічних наслідків", - сказав Полозов.

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року російські силовики затримали в окупованому Криму Казима Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджі.

Їх підозрюють у вимаганні грошей у Юсуфа Айтана, громадянина Туреччини. Під час затримання стало погано ветерану кримськотатарського руху Веджіє Кашка, вона померла в машині швидкої допомоги.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим